27 Mayıs 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

MÜFETTİŞLER SUÇ UNSURU TESPİT ETTİ

İçişleri Bakanlığı kontrolörü, Odunpazarı Belediyesi’nin 2015 ve 2016 yıllarında yaptığı beş ayrı ihale ile ilgili olarak denetimde bulundu. Kontrolör bazı hususlarda suç unsurları tespit etti.

Bakanlık kontrolörünün raporunda; 2015 yılında gerçekleştirilen Fen İşleri Müdürlüğü Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı, Kentiçi Temizlik Hizmetleri Çöp Toplama Nakli, Cadde ve Sokakların El ve Makine ile Temizletilmesi, Genel Temizlik Hizmeti Alımı ihalelerine fesat karıştırıldığı kaydediliyor.

Raporda; 2016’da gerçekleştirilen benzer ihalelerde de, ihaleye davet edilen firmaların birbiri ile irtibatlı oldukları ve ihalelere girerken birbirleriyle anlaşarak teklif verdikleri, bu yolla ihalelere fesat karıştırdıkları, 2015 yılında gerçekleştirilen bir başka ihalede ise gerçeğe aykırı hakediş düzenledikleri ileri sürülüyor.

>>SEZAİ ŞEN'İN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN
Sadece Eskişehir’in değil, Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşün o raporun önemli bölümlerini, noktasına ve virgülüne bile dokunmadan yayınlıyoruz...

 

Sezai Şen'in yazısını okuyabilirsiniz...

Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar