20 Nisan 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İhale Detayları Netleşiyor: BU NE RAHATLIK

“İhaleye giren firmalardan Ü. Akaryakıt’ın yüzde 100 hissesine sahip ve şirket müdürü H.C. ile B. Atık Yönetimi Temizlik Şirketi’nin yüzde 50 ortağı ve müdürü olan S.C. kardeş!”

ADRES VE TELEFONLARI BİLE AYNI
İçişleri Bakanlığı Kontrolörü tarafından Odunpazarı Belediyesi’nde yapılan denetim sonucunda hazırlan raporda, Fen İşleri Müdürlüğünde Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı İşi ihalesine katılan iki firmadan birinin diğerinin şubesi olduğu, telefon ve faks numaralarının dahi aynı olduğu ifade ediliyor.

KURUŞUNA KADAR AYNI TEKLİF!
İhalenin yaklaşık maliyetinin yüzde 6 yüklenici kârı ile birlikte 1.554.663,40 TL olmasına rağmen, Ü. Akaryakıt ile B. Atık Yönetimi Temizlik isimli firmaların birinci fiyat olarak 1 milyon 773 bin 484 TL’lik teklifte bulundukları, böyle bir durumun gerçekleşmesinin istatistiksel olarak mümkün olmadığı kaydediliyor.

İŞTE O RAPORDAN ÖNEMLİ NOKTALAR
İhaleye giren ve iki kardeşe ait olan firmaların her ikisi de banka referans mektuplarını Bank Asya Sefaköy Şubesi’nden ay-nı gün almışlar!
İhaleye giren her iki firma da ihale kapsamında sundukları teminat mektuplarını, yine Bank Asya Sefaköy Şubesi’nden aynı gün almışlar
İhale komisyonu firmalar arasındaki bu yakınlığı basit bir araştırmayla rahatlıkla tespit edilebilecekken bir türlü tespit edememiş!


Sezai Şen'in yazısı için tıklayın...

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar