19 Haziran 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Vatandaş Tepkili AMAÇ BU AĞACI DA MI SÖKMEK?

Odunpazarı Belediyesi tarafından kamusal bir araştırma bile yapılmasına gerek görülmeden ortaya konulan ve uzun süre Eskişehir Gündeminde de tartışılan projede Yediler Parkı içinde ağaçların başına gelenler nedeniyle hala vatandaşlar tepkili.

Ankaralı bir firmaya hatırlatılan projeyi uygulamaya koyan Odunpazarı Belediyesi ilk iş olarak Yediler Park içindeki ağaçların bir bölümünü sökmüştü. İlk kez ağaçların işaretlenmesi ile gündeme gelen konu yerel basında da yer bulmuş ve "bu ağaçlar yoksa kesilecek mi" sorusu gündeme gelmişti.

Daha sonra sosyal medyada yer alan ağaçların söküldüğü görüntüler Odunpazarı Meclisin de gündeme gelmiş ve Başkana bu durum sorulmuş Başkan Kazım Kurt ise "Bu konuda bir çalışma olmaması gerektiğini ancak bir gün sonra ilgili firma ile görüşme yapacağını ve soracağını" ifade etmişti. Ancak bir gün sonra ağaçların sökülmesi gece geç saatlere kadar devam edince meydana gelen tepkiler sonrası Belediye tarafından açıklama yapılarak ağaçların sökülerek başka yere nakledildiği ifade edilmişti.

Bu açıklamalar da kamu tarafından yeterli bulunmayınca başkan tarafından da çeşitli açıklamalar yapılarak ağaçların projede kafe duvarlarına rast geldiği için taşınmasının zorunlu olduğu belirtilmişti.

Çeşitli tepkilere rağmen yaklaşır olarak Odunpazarı Belediyesine 13 milyon liraya mal olan proje çalışmaları devam etmişti.

Proje devam ederken ASIRLIK ve Tescilli Çınar ağaçının dalları altına destekler yerleştirilerek uyarılar asılması ise vatandaşları tedirgin etti. "Acaba bu ağacıda kesmek için kendilerine alt yapımı oluşturuyorlar?" diyen vatandaşlar "DAHA DÜNE KADAR TEHLİKEYE NEDEN OLMAYAN AĞAÇ BUGÜN NASIL TEHLİKEYE NEDEN OLUYOR.. Asıl amaç başka mı yoksa" diye haklı olarak sorular yöneltiyorlar.

 

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar