21 Haziran 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Mecliste RANTABL TARTIŞMA.. ATAÇ vs BÜYÜKERŞEN

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Mart ayı ikinci toplantısı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen başkanlığında yapıldı.

"BAŞKANLAR KARŞI KARŞIYA"
Toplantıda 27 gündem maddesi görüşülürken,  Büyükerşen ile Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

Yenibağlar Mahallesi’nde yer alan Espark AVM’nin yanında bulunan arazinin konut alanına çevrilmesini isteyen Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ile alanın yeşil alana çevrilmesini isteyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen arasında tartışma yaşandı.

Konu ile ilgili söz alan Başkan Ataç, burasının hiçbir zaman yeşil alan olmadığını söyledi. Ne gerekçe ile alanın yeşil alan yapılmasına karar verildiğini soran Ataç, "AVM bizim zamanımızda yapıldı. O zaman Haller’in karşısına neden yeşil alan yapmadınız da otel yaptınız?  Buranın mülkiyeti Büyükşehir’de olsaydı yine aynı şekilde yeşil alan yapar mıydı" diye sordu.

Ataç’a yanıt veren Büyükerşen ise, "Yapardım. O aradaki boşluğa apartman dikmek olmaz. Ben vermedim onu. Yapıldığında sizde vardınız. AVM’nin yanına yeni beton binalar dikmek cinayettir. Demek ki bana o zaman plan hazırlayıcılar yeterince izah etmemişler. İzah etmiş olsalardı onay vermezdim" şeklinde konuştu.

Yaşanan kısa süreli gerginliğin ardından Espark yanından bulunan araziye yeşil alan yapılmasına karar verildi.

"YENİ HİZMET BİNASI NEREYE YAPILACAK?"
Öte yandan İTÜ ile belediye arasında yapılacak protokol ile belediyeye yeni hizmet binası projesi de görüşüldü.
Büyükerşen Seyitgazi İtfaiye yolu üzerine yeni bina yapılması için yetki isterken, AK Partililer ise Muttalip yolu üzerinde bulunan Otobüs Bakım Atölyesi’nin bulunduğu alana yetki verilmesine karar verdi.  Başkan Büyükerşen ise yer belirtme yetkisinin hiç kimsede olmadığını söyleyerek, ilgili kısmı veto etti. Konu ilerleyen günlerde yeniden mecliste görüşülecek.

 

istikbalGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar