20 Nisan 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Odunpazarında İşler TERS Gidiyor: EVİNİ SATAN SATANA

Eskişehirde bir dönem cazibe merkezi haline gelen hem kente gelenlerin uğrak yeri olan hem de Eskişehirlilerin akşam saatlerini geçirmek için tercih ettiği bir konum haline gelen Odunpazarı bölgesinde uzun süredir işler ters gidiyor. Esnafın tepkileri defalarca kez yerel basında da yer almasına karşın ne yazıkki bu konuda çözüm üretilmesi için girişimde bulunulmuyor.

Bazı değişiklikler ve esnaf ile yetkili kurumların mahkemelik olmasına kadar uzanan süreçler bölgedeki durgunluğun adeta tuzu biberi olmuş gibi görünüyor.

İddialardan birisi ise her geçen gün günü birlik ve haftasonu gelen turist sayısının düşüyor olması. Zira defalarca kez uzman turizmcilerin yaptığı uyarıları dikkate alınmıyor. Gerçek turizm yatırımlarının bir an önce hayata geçirilmesi ve günü birlik ve haftasonuna endekslenmiş tur anlayışının geliştirilmesi şart görünüyor.

İşte 2eylül gazetesinde yer alan o haber..


Kente en çok turistin geldiği, Eskişehir’in tarihi sit alanı içindeki Odunpazarı semti eski günlerini arıyor. Odunpazarı sakinleri bölgedeki gerilemeye paralel olarak evlerini ya satıyor ya da kiraya veriliyor

Eskişehir’in turizm yüzü Odunpazarı’na gidenler satılık veya kiralık ev ilanlarıyla karşılaşıyor. Odunpazarı sakinleri, Odunpazaraının eski görkemli günlerini aradığını belirterek, “Odunpazarına eskiden haftanın yedi günü turist yağardı. O günler geride kaldığı için işyerleri kapanıyor. İnsanlar bölgede gelecek göremediği için evlerini satıyorlar. Ya da kiraya vermeye çalışıyorlar” dediler. Bölge sakinleri, Odunpazarı meydanı ve çevresinde sadece hafta sonları bir hareketlik yaşandığını belirterek, “Bu hareketlilik de hekvacılar ile müze ziyaretleri olarak görülüyor. Atlıhan ziyaret ediliyor. Hafta sonu gelen turist sayısında sürekli bir düşüş yaşanıyor” diye konuştular. 

Can Hacıoğlu
2eylul.com.trGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar