20 Haziran 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Şehitleri Anma Günü Nedeniyle Kanlıpınar Şehitliği’nde Tören Düzenlendi

18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi'nin 102'inci yılı dolayısıyla Kanlıpınar Şehitliği'nde tören düzenlendi.

Törene; Vali Azmi Çelik, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Önder Tuna, Vali Yardımcıları, askeri erkan, kamu kurum amirleri, Türkiye Şehit, Malulü Dul ve Yetimler Derneği Eskişehir Şube Başkanı Hacı Şahin, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Ertuğrul Özkütük, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

İl Müftüsü Bekir Gerek tarafından şehitler için dua edilmesinin ardından Vali Çelik, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Küçükakyüz, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuna,  şehitlik defterini imzaladı.

Şehitlik defterine yazılanları okuyan Vali Çelik, şöyle konuştu:

“Aziz Şehitlerimiz!

Milli Şairimiz Mehmet Akif’in “Ey şehit oğlu şehit, isteme benden makber/Sana aguşunu açmış duruyor peygamber” mısraları ile övgülerin, müjdelerin en güzeline layık bulunan kahraman vatan evlatları!

Şehitler Günü vesilesi ile bir kez daha huzurunuza en derin saygılarımızı, en derin hürmetlerimizi ve en kalpten minnet duygularımızı arz etmeye geldik.

Bizlere miras bıraktığınız Anadolu topraklarının her karışı için canınızı feda etmekten, mübarek kanlarınızı büyük Türk Milleti’nin istiklali ve istikbali için akıtmaktan bir an bile geri durmadığınızı milletçe çok iyi biliyoruz.

Sizler de biliniz ki milletçe, bıraktığınız her emanete sahip çıkıyor; sizin şehadet sebeplerinizi aynı ruhla, aynı heyecanla yaşatıyoruz; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ilelebet payidar olması için bu yüce milletin her ferdi olarak üzerimize düşeni yapmaktan bir an bile tereddüt etmeyeceğimize söz veriyoruz.

Bu vesileyle bağımsızlığımızı ve geleceğimizi borçlu olduğumuz başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarını,  Anadolu’yu vatan kılışımızdan Şehitlik defterine yazılanları okuyan Vali Çelik, şunları söyledi:  bu yana yitirdiğimiz tüm şehirlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyoruz.

Ruhları şad olsun!”

Ardından Vali Çelik, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Küçükakyüz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuna, şehit mezarlarına kırmızı karanfil bırakarak şehit yakınlarıyla sohbet etti.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar