22 Nisan 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“Afet riskli alanları dönüştürmeliyiz”

Antalya City Expo Şehircilik fuarına katılan Büyükerşen afet riskli alan konusunu gündeme taşıdı.

Ancak Eskişehir'de Büyükşehir Belediyesinin talebi ile yıllar önce Afet Risli Alan ilan edilen kentin merkezinde kalan mahalleleri ilgilendiren çalışmalar hala netlik kazanamadı. Yıllar sonra geçtiğimiz yaz aylarında İstanbul Teknik Üniversitesine çizdirilen projeler tanıtılmış, aylar sonra maketler kamuoyuna hazırlanarak sunulmuştu. Hatta sunumun oluduğu gün bölge sakinlerinin tepki ve eleştirileri açılışa damgasını vurmuştu. Konu ile ilgili olarak Büyükşehir Belediyesince vatandaşlara bilgi vermek amacıyla açılan web sitesinde ise uzun süredir yeni bir bilgi paylaşımı yapılmıyor.

DUYURULAR başlığı altında yer alan bilgide verilen tarih de bu konuda dernek kuran vatandaşları haklı çıkaracak nitelikte. Afet Riskli Alan Dönüşüm Mağdurları Derneği de bu konuda zaman zaman tepkilerini kamuoyu ile paylaşıyor.

21 Haziran 2016 tarihi itibariyle Kentsel Dönüşüm İletişim Merkezi hizmete açılarak, Riskli Alan Projesi tanıtım toplantılarına ve uzlaşma görüşmelerine başlanacaktır. 

Eskişehirdeki alanlarla ilgili hızlı ve kamuoyuyla yetersiz bilgi paylaşımında bulunan Büyükşehir Belediyesinin başkanı sıfatıyla Antalya City Expo fuarında gündeme getiren Büyükerşenin açıklamaları İstikbal Gazetesinde şöyle yer aldı.

Başkan Büyükerşen, Eskişehir’de hayata geçirdiği başarılı şehircilik çalışmalarını anlattı. Büyükerşen,  Büyükşehir Belediyesi’nin kısa, orta ve uzun vadeli hedefleri ile vizyon ve misyonu hakkında bilgiler verdi. Büyükerşen “ 1999 yılında örnek bir şehir yapmak iddiası ile ilk defa Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğimde ne yapacağımı biliyordum. Eskişehir’e yenilikler katmak istedim, Eskişehir’den hiç ayrılmadım. Eskişehir bugün giderek turistik bir şehir haline geldi ve göç almaya başladı. Belediye olarak hizmetlerimiz arttı. Sürdürülebilirlilik hizmetlerini önemsiyoruz ve yeni projeleri hayata geçirirken inovasyon kavramını göz ardı etmiyoruz. Bugün Eskişehir’de yaptıklarımız ve diğer şehirlere örnek olan projelerimiz var. Eskişehir, plan ve program açısından işlemlerini tamamladı. Afet riskli alanlar projesini de hayata geçirebilirsek Eskişehir yaşanılabilir bir Avrupa kenti haline gelecektir” dedi.
Eskişehir’de 1999 yılından bu yana gerçekleştirilen başarılı projeleri fotoğraf ve videolarla anlatan Büyükerşen, sempozyuma katılanlarca ilgiyle dinlendi.

istikbal gazetesiGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar