22 Nisan 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Biz Umudu Yine Otobüse Bağladık: Onlar HAVAYA

Eskişehirde yıllar önce büyük bir umut ile hayata geçirilen tramvay sistemi ile ilgili o günlerde yapılan tüm uyarıları görmezden gelen anlayış ısrarında devam ederek ikinci aşamasına da geçti. Ancak ikinci aşama olan uzatma hatlarında hem vatandaş umduğunu bulamadı hem de beklenen etki de tam ters şekilde gerçekleşti.

Yıllar önce kent içindeki lastik tekerleklileri ortadan kaldırma vaadiyle hayata geçirilen ve tüm lastik tekerlekli otobüs ve minübüsleri toplu ulaşımın merkezinden uzaklaştıran anlayış adeta çöktü.

Yetersiz gelen sisteme ek otobüsler konuldu, ek otobüs hatları açılmak zorunda kalındı. Meydana gelen tüm olumsuzlukların yanında yolcu kapasitesine yanıt da veremez hale gelen sisteme çözüm olarak ek vagonlar takılması gündeme geldi. Olmayacağını anlayıp yine ESKİ USUL LASTİK TEKERLEKLİ çözüme yönelindi. Ek otobüsler alındı.  40 tane ek otobüs ulaşım sistemine eklendi. Yıllar önce otobüslerden kent merkezini ve toplu ulaşımı kurtarma hayalinin boş çıktığını gösteren bu gelişme sonrasında yeni otobüsler alınması da gündeme geldi. Alınacak otobüs sayısında mecliste ortak bir karar verilememesi ile alım süreci uzadı. Ancak geçtiiğimiz aylarda 100 adet yeni otobüs alınması mecliste kabul edildi.

Şimdi yine lastik tekerlekli sistemi toplu ulaşımın can simidi olarak göreceği. Ancak bu sırada alternatif bir yöntem olan hava ray sisteminin İstanbulda hayata geçirilecek olması Biz niye tekrar otobüs almak zorunda kalıyoruz, neden daha kalıcı bir çözüm üretilmesi hayal bile olsa gündeme getirilmiyor sorusunu akıllara getirdi.

Çalışmaları devam eden Küçükçekmece-Sefaköy-Başakşehir Havaray Hattı'nın 2019'da hizmete girmesi planlanıyor.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar