25 Haziran 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Betonyol Oldu: HAMAMYOLU’NDA AĞAÇ YOK BETON ÇOKHamamyolunda maliyeti 13 milyon lira olan proje şekillendikçe hayal kırıklığına neden olmaya devam ediyor.. Kentin merkezindeki tek yeşil alan denilebilecek Yediler Parkında ağaçların sökülmesi ile tepkilerden kurtulamayan proje sessiz sedasız ilerliyor. Her geçen gün şekillenen projede ortaya çıkan BETON görüntüsü ise şimdiden projenin sonu konusunda endişelere neden oluyor.

HAMAMYOLU'NDA AĞAÇ YOK BETON ÇOK

Odunpazarı Belediyesi’nin Hamamyolu projesinde çok sayıda ağacın söküldüğü alan beton zeminle kaplandı. Kentin merkezindeki en yeşil alanın bu görüntüsü yürek yakıyor

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt bugün düzenleyeceği toplantıda “1100 günde neler yaptığını” anlatacak. Öte yandan, belediyenin çok sayıda ağacı söküp kestiği Hamamyolu projesinde ortaya çıkan manzara yürekleri yakıyor. Bir zamanlar Eskişehir’in kent merkezindeki en yeşil ve ağaçlıklı alanı olan Hamamyolu’nda ortaya çıkmaya başlayan manzara korkutuyor.

BETONA DÖNDÜ
 Ağaçların kesilip söküldüğü büyük bir alanın betona döndüğünü gören vatandaşlar tepki gösteriyor. Söz konusu alanın ağaçlarla dolu yeşil halinden eser kalmazken, vatandaşlar “Bize anlatılan bu değildi” diyerek tepki gösteriyorlar.

AĞAÇLAR ZARAR GÖRÜYOR
 Oluşturulan şantiye alanındaki düzensizlik de gözlerden kaçmıyor. Başkan Kazım Kurt’un daha önce kafeterya gibi yerler yapılacağını belirttiği alan, beton zeminle kaplanmış durumda. Çevrede kalan birkaç ağacın köklerinin de yapılan çalışmalarda zarar görüp görmediği bilinmiyor. Çevrede ağaç diplerinde de çimento dökülmüş yerler görülüyor. Uzmanlar, Odunpazarı Belediyesi’nin şimdiye kadar başladığı yegâne proje olan Hamamyolu projesi ile bölgeden götürülen ağaçlarla parktaki habiyatat ve doğal floranın da bozulduğunu ifade ediyor.

2eylülGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar