25 Haziran 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İzmirde Kentsel Dönüşüm de Başlıyor, BİZ İSE MAKETLERLE AVUNUYORUZ

Yıllardır Eskişehirde bir çok proje konusunda engellendik denilerek kamuyona iktidar partisinden olmadığımız için olmuyor mesajları verenlere yine CHP li bir belediye başkanı tarafından yönetilen İzmir'den gelen haberler adete mesaj gibi..

Eskişehirde yapılanlarla ilgili hiç bir engelleme olmazken, yapılmayan veya yapılmak istenmeyen her türlü proje için bir engelleme maskesi ile kamuoyuna sunuluyor. Bunda da muhalif parti olarak bize destek verilmiyor fikriyatı öne sürülüyor. Ancak başka muhalif belediyelerde ise işlerin planlı ve zamanlı olarak hayata geçirildiği görülüyor.  işte İzmir'den yine böyle bir haber geldi..

Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşümü İzmir'de başlıyor

Türkiye’ye örnek olacak kentsel dönüşüm İzmir'de çarşamba günü düzenlenecek törenle start alacak

"TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ"

Projenin İzmir için çok büyük önem taşıdığına dikkati çeken Varan, “Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımız İzmir’i ziyaretlerinde projenin uygulanacağı alanda incelemelerde bulunmuş ve ‘Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşümünü başlatacağız’ demişti. Gerçekten de bu ay içinde Türkiye’nin en büyük kentsel projesini başlatıyoruz. İnşallah Sayın Başbakanımız ve Bakanımızın katılımıyla 5 Nisan’da törenle resmen başlamış olacak. Bu İzmir için vazgeçilmezdir. İzmir’in kentsel dönüşümü Türkiye’ye örnek olacak.” dedi.

Önümüzdeki 5 nisanda başlayan projenin 2 yıl içinde bitirilmesi öngürülüyor. Oysa Eskişehir kent merkezdeki afet riskli alan ile ilgili geçen onca yıla rağmen hala bir maketten başka somut bir adım ortada yok. En son resmi sitede verilen bilgi ise 2016 Haziran ayına ait. Ondan sonrasında kamuoyuyla bu konuda bir bilgi de paylaşılmış değil..

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar