25 Haziran 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

13 Milyon Bütçeli BETON YIĞINI BİR UCUBE!

Odunpazarı Meclisi’nde Ahmet Yapıcı’dan Başkan Kurt’a Hamamyolu tepkisi: Bir çivi çakmadınız. Ama Hamamyolu’na koca bir kazık çaktınız. Ağaçtan arındırılmış, beton yığını bir ucube oldu

Odunpazarı Belediye Meclisi’nde 2016 yılı faaliyet raporu görüşmelerinde AK Parti grubu adına konuşan Meclis Üyesi Ahmet Yapıcı, Hamamyolu projesindeki betonlaşma konusunda Başkan Kazım Kurt’a sert tepki gösterdi. Ahmet Yapıcı, “Yıllardır eleştiririz CHP zihniyeti ülkeye bir çivi çakmadı diye. Bu dönemde Odunpazarı Belediyesi bir çivi çakmaya kalktı, onu da beceremedi. Çaka çaka yılların Hamamyolu’na ‘urban deck’ adında koca bir kazık çaktınız. Ağaçtan arındırılmış, beton yığını ucube bir hale getirdiniz” dedi.


KURT: GÜZELLEŞTİRECEĞİZ

Eleştiriler sonrasında söz alan Kazım Kurt, ağaçların sökülüp kesildiği Hamamyolu projesi konusunda, “Hamamyolu projesi çok iyi bir proje olacak, bekleyin görün. Ayrıca Alaaddin Park’taki ucube yer de kalkacaktır. Ayrıca Odunpazarı Meydanı ve Karapınar Parkı’nı da güzelleştireceğiz” dedi. 

İlk yılında 658 bin lira zarar

Meclis toplantısında belediye şirketinin durumu da tartışma konusu oldu. Ahmet Yapıcı, “Belediye şirketinin faaliyet raporuna eklenmesi güzel bir uygulama, umarım diğer belediyelere de örnek olur. Ama şirketin gelir tablosunu incelediğimizde belediye için bir kara delik olma yolunda olduğu görülüyor. İlk yılında 658 bin 448 lira zarar etmiş” dedi.
 
BÜYÜKŞEHİR’İNKİLER GİBİ OLMASIN

Yapıcı, “Tereddüt ettiğimiz konu Büyükşehir Belediyesi şirketleri gibi her yıl zararın katlanarak büyümesidir. Şimdiden uyarıyoruz, sonra meclise para diye gelmeyin. Acil tedbirler alın” dedi. AK Partili meclis üyesi Kazım Sertkaya da, “Yeni kurulmasına karşı belediye şirketi çok borçlu görünüyor” diyerek eleştirdi. Kazım Kurt bu konuda, “Şirket yeni kurulmuş, borçlu olabilir. Ama mal varlığına bakılması gerekir” dedi.


“TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Ahmet Yapıcı ayrıca, “Ruhsat Ve Denetim Müdürlüğünün faaliyetlerini ve yaptığı işleri, verdiği ruhsatları 132 sayfada anlatmışınız. Ama aylardır kaçak çalışan ve ruhsatı olmayan bir otelle ilgili hiçbir çalışmanızın olmaması dikkate şayan bulunmuştur. İhmalden mi yoksa bilerek mi göz yumuluyor” dedi. Yapıcı ayrıca, “Belediyeye ait olan ve yap-işlet modeli ile yaptırılan Arasta Otel ile ilgili de pis kokular geliyor. Bunun da takipçisi olacağımızı bilin. Mevzuata aykırı bir işlem yapıp yeni bir hukuksuzluğa meydan vermemenizi hatırlatırım. Eğer işletmeci acze düşmüşse otelin belediye şirketine değil, belediyeye geçmesi lazım. Başka bir işletmeciye vermek gerekiyorsa bunu belediye şirketi değil, bizatihi belediyenin mevzuat çerçevesinde yapması gerekir” dedi.


“KAZI GÖRÜNMÜYOR, ŞİKÂYETLER NEDENDİ”

Yapıcı ayrıca, “Fen İşleri faaliyetleri kapsamında kazı ruhsat bilgileri incelendiğinde geçen yıl sürekli şikâyet ettiğiniz Süperonline hiç kazı yapmamış gözüküyor. O zaman bu şikâyetler nedendi? İmar Kanununa aykırı yapmış olduğunuz nikâh ve sergi salonu, Zümrüt Parkta yaşlı Bakım Merkezi ve EMKO’daki parkta yapmış olduğunuz güvercin köy de hukuksuz olsa da Fen İşleri faaliyetleri arasında gözükmektedir” dedi.


OYÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ

Yapıcı, “Yapılan işler dostlar alışverişte görsün, laf ola beri gele mantığı ile yapılmış işler olarak gözüküyor. Disiplin ve planlamadan uzak günübirlik işler yapıldığı sonucu çıkıyor” dedi. AK Parti grubu faaliyet raporuna ret verirken, faaliyet raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

 

Can Hacıoğlu
2eylul.com.trGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar