23 Nisan 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Nihayet Boğulma Olaylarına Karşı Önlem Alınıyor TABELALAR KONDU

Eskişehirde yaşanan boğulma vakaları ile ilgili kamuoyu tepkileri nihayet ses getirdi ve önlem alınmaya başlandı. Porsukta çeşitli kuruluşlarca da yapılan çağrılara ve uyarılara uzun süre yanıt verilmezken sonunda çalışma yapılması vatandaşları sevindirdi. 

Önlem alınan yerlerden birisi de geçtiğimiz kış aylarında 2 küçük yavrunun can verdikleri alan. Kent park içerisinde kalan alanda da diğer alanlardaki gibi önlem alındı.. Ancak yıllardır bu konuda neden gerekli düzenlenmelerin yapılmamış olduğu vicdanlarda soru işareti olarak kalacağa benziyor.

BÜYÜKŞEHİR’DEN PORSUK’TA BOĞULMALARA KARŞI ÖNLEMLER

Porsuk Çayı, Sarısu ve sulama kanallarının kent içinden geçtiği bölümlerde meydana gelen boğulmalara karşı Büyükşehir Belediyesi ekipleri, korkulukları ve halatları yeniledi, set amaçlı çalı dikimi yapılarak, yüzlerce uyarı levhası yerleştirdi.
   
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, son zamanlarda artan boğulma olaylarını önlemek amacıyla Porsuk Çayı, Sarısu ve sulama kanallarında bir dizi engelleyici çalışmayı gerçekleştirdi.
    
Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, Porsuk Çayı’nın kent içi geçişlerinde yaklaşık 10 km’lik kısmında taşkın kesiti oluşturularak, yatak ıslahı yaptı. Araç ve yaya köprüleri yenilendi, çevreleri dekoratif korkuluk, aydınlatma elemanlarıyla donatıldı ve peyzaj çalışmaları tamamlandı. Porsuk kıyısı kenar alanlarında zaman içinde hasar görmüş olan yaklaşık 500 metre uzunluğundaki alanda beton baba ve korkulukların can ve mal güvenliğine yönelik bakım ve onarımları tamamlandı. 
    
Porsuk kenarı boyunca emniyetsiz ve tehlikeli olan eğimli alanlarda güvenlik önlemi olarak çalı gruplarının set amaçlı dikimine Fener Adası-Hisar Park konutları bölgesinden başlandığını belirten Büyükşehir yetkilisi, “Sümer Mahallesi Porsuk kenarı bölgesine kadar bu çalışmayı bitirdik. Köprübaşı ile Tülomsaş yaya köprüsü arasında bulunan Porsuk Çayı kıyısında su yüzey kotuna yakın taşkın kesitinde 3000 metre boyunca deforme olmuş ve eksik kalan halatların yenilenmesini sürdürüyoruz. Bu çalışmalarla birlikte kıyı güvenliği için Porsuk Çayı boyunca 134 adet ‘Su Kenarına Yaklaşmak Tehlikeli ve Yasaktır’ tabelası ile Porsuk Çayı üzerinde bulunan 20 iskele kenarına ‘Suya Girmek Tehlikeli ve Yasaktır’ tabelalarını yerleştirdik. Çalışma kapsamında Sarısu ve sulama kanalları boyunca da 103 adet ‘Su Kenarına Yaklaşmak Tehlikeli ve Yasaktır’ tabelası kıyı kenarlarına konuldu. İhtiyaç görülen yerlerde gerekli güvenlik önlemleri almaya devam edeceğiz” dedi.

Halatlar yenilendiGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar