20 Haziran 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Vatandaş Yapsa Ceza Yer SU YENİDEN AKMAYA BAŞLADI

2eylül Gazetesinin haberi üzerine gelen kamuoyu tepkisi sonrasında kesilen su tekrar kanala akmaya başladı. Kamuoyunu unuttu diye mi tekrar bu suyu kanala akıtmaya başladılar?

Ancak 2eylül Gazetesi konunun takipçisi olmaya devam ediyor..


Büyükşehir’in Hayvanat Bahçesi’nde Sarısu’ya giden borudan akan su yeniden akmaya başladı. Ne suyu olduğu konusunda halen bir açıklama yok

Büyükşehir Belediyesi’nin Sazova’daki Hayvanat Bahçesi alanından Sarısu’ya direkt su deşarj edilen boruyu 2Eylül ilk olarak 11 Mart 2017 tarihli “Bu akan su neyin nesi” başlıklı haberiyle gündeme getirmişti. Suyun ne olduğu çevre sakinlerinde de merak uyandırmıştı. 2Eylül’ün haberi sonrasında söz konusu suyun kesildiği görülmüş, Büyükşehir Belediyesi ekipleri de bölgede temizlik çalışmaları başlatmıştı. Öte yandan, bölgedeki temizlik ve budama çalışmaları sırasında bazı ağaçların kesildiğini de 2Eylül kamuoyuna duyurmuştu.

TEKRAR AKMAYA BAŞLADI
Hayvanat Bahçesi’nden Sarısu’ya uzanan borudan yeniden su akmaya başlaması dikkat çekti. Büyükşehir Belediyesi’nin henüz bir açıklama yapmadığı söz konusu suyun ne olduğu merak ediliyor. Atık suyun direkt Sarısu’ya deşarj edileceğine ihtimal verilmese bile, Büyükşehir’in neden bu konuda açıklama yapmadığı merak konusu. Bazı vatandaşlar su aktığında kötü bir koku da duyulduğunu belirterek, su konusunda açıklama beklediklerini ifade ediyor. 

Can Hacıoğlu 
2eylul.com.tr

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar