23 Nisan 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

17-22 Nisan 2017 Kutlu Doğum Haftası

KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI

Gönüller Sultanı Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed’in (s.a.s) kutlu doğumu,  insanlık tarihinin en önemli olayı, bir devrin kapanıp, yeni bir devrin doğuşudur, Bu günler, Hz. Peygambere olan sevgimizin en yoğun yaşandığı, birbirimize karşı kardeşlik duygularının da güç kazandığı özel günlerdir.

 1989  yılından  başlayarak  her yıl kutlanan,  miladi  kutlu  doğumunun  1446. yılı,  bu yıl da
17–22 Nisan tarihleri arasında Peygamberimizi yakından tanımaya ve tanıtmaya vesile olacak bilimsel ve kültürel etkinlikler ile “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” temalı olarak, ilimiz merkez ve ilçelerinde kutlanacaktır. Bu temanın ilimizde, yurt sathında ve gönül coğrafyamızda işlenmesiyle, barış ve güven toplumu olabilmek için bir bilinç ve farkındalık oluşturulacak, güven duygusunun pekişmesine katkı sağlanacaktır.

 Öteden beri Kutlu Doğum Haftası etkinlikleriyle, özelde toplumumuz genelde insanlık için ele alınması önem arz eden konular kamuoyunun gündemine taşınarak, toplumsal duyarlılık ve hassasiyete vesile olunması görev kabul edilmektedir.

 Sevgili Peygamberimiz tüm dünyayı aydınlatmış, söylediği ve yaptığı işlerle hayatı boyunca uyum içinde olmuş ve toplumda örnek bir kişi olarak gösterildiğinden kendisine Muhammed’ül Emin denilmiştir.

 Peygamberimiz (s.a.s.) hayatının her döneminde sadece Müslümanların değil, farklı inanç mensuplarının da kendisinden emin olduğu yüce bir şahsiyettir. O, her şeyden önce güvenilir bir insan, güvenilir bir eş, güvenilir bir arkadaş, güvenilir bir dosttur. Güven, insanca bir hayatın olmazsa olmazlarındandır. Bu güzel meziyetleri bize de miras bırakarak akrabaya, komşuya, tüm insanlara güven veren özü sözü bir insan olmamızı sağlamıştır.
 
 “Canım feda olsun senin yoluna
   Adı güzel, kendi güzel Muhammed”
  
 Diyen Yunus Emre’nin hemşehrileri olarak ilimizde düzenlenen etkinliklere tüm halkımızın katılımını bekliyor, bu düşüncelerle Peygamberimizin doğumunu kutluyor, O’nun güven toplumu çağrısında buluşmak üzere, bütün vatandaşlarımıza sevgi ve saygılar sunuyorum.

 
Azmi ÇELİK
Vali 

 

17 – 22 NİSAN 2017 KUTLU DOĞUM HAFTASI PROGRAMI

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar