24 Kasım 2017 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“Kutlu Doğum Haftası” Çeşitli Etkinliklerle Kutlanacak

17-22 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan “Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri kapsamında, İl Müftüsü Bekir Gerek ve beraberindeki heyet, Vali Azmi Çelik’i makamında ziyaret etti.

Bu önemli haftanın tüm İslam alemine ve Eskişehir halkına hayırlar getirmesini dileyen Vali Çelik, en güzel ahlakın temsilcisi peygamberimizi çocuklarımıza iyi anlatmamız gerektiğini ifade etti. “Bu günler, Hz. Peygambere olan sevgimizin en yoğun yaşandığı, birbirimize karşı kardeşlik duygularının da güç kazandığı özel günlerdir.” diye konuşan Vali Çelik, ziyaretten duyduğu memnuniyeti heyettekilere iletti.

Peygamber efendimizin, bütün dünyaya huzur, barış, kardeşlik, birlik, beraberlik,  güzel ahlak ve temelinde de manevi iklimi tebliğ ettiğini bildiren Müftü Gerek ise, hafta boyunca yapılacak olan etkinlikler hakkında Vali Çelik’e bilgi verdi.

1989 yılından beri kutlanan haftanın bu seneki başlığının “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” olduğunu belirten Müftü Gerek, haftanın birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe vesile olmasını temenni etti.

Ziyaretin sonunda Müftü Gerek, Peygamberimizin bir sembolü olarak kabul edilen Gül’ü, Vali Çelik’e takdim etti.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri