20 Haziran 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

3milyon 254 binlik Projeye İtiraz Yağıyor: İTİRAZLAR 200’Ü GEÇTİ

3milyon 254 binlik Projeye İtiraz Yağıyor: İTİRAZLAR 200’Ü GEÇTİ
  • 19 Nisan 2017 Çarşamba
  • 6661 kez okundu

 Ankarada çizilen ve maket olarak hazırlanan ve bu işler için 3 milyon 254bin tl harcanmış olmasıyla da dikkatleri ve tepkileri üzerine çeken proje hak sahiplerinin sorularına tam olarak yanıt vermedi.. İtirazlar sürüyor ve 2eylül gazetesinen haberine göre itiraz sayısı 200 ü aşmış durumda..  

Projeyle ilgili Eskişehir Barosuna üye bir avukatın 157 hak sahibi adına mahkemelere başvurduğu, diğer hak sahipleriyle birlikte dava açanların 200’ü geçtiği öğrenildi.

Odunpazarı Belediyesi tarafından yapılması düşünülen Küçük Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’ne 200’ün üzerinde hak sahibi tarafından dava açıldığı öğrenildi. Eskişehir Barosuna üye bir avukatın 157 hak sahibi adına mahkemelere başvurduğu, diğer hak sahipleriyle birlikte dava açanların 200’ü geçtiği öğrenildi.

PROJE TATMİN ETMEDİ
 Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Hasan Polatkan Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlediği bir toplantı ile “Küçük Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi”ni tanıtmıştı. Kazım Kurt, örnek bir çalışmaya imza attıklarını, başkanlığı döneminde bu projeyi mutlaka başarıya ulaştıracağını söylemişti. Tanıtım toplantısında Kurt, Sanayi Bölgesi’ndeki mülk sahiplerine haklarını uzlaşarak, anlaşarak ve helalleşerek vermek istediklerini söylemiş ancak hak sahipleri Kurt’u soru yağmuruna tutmuştu. Başkan Kurt’un açıklamalarına ve vaatlerine rağmen, tatmin olmayan 200’ün üzerinde hak sahibi dava açmasıyla projenin gidişatının ne olacağı merak konusu oldu. Bölgede, Odunpazarı Belediyesi’nin başvurusu üzerine afet riskli alan ilan edilmesiyle de oluşan belirsizlik devam ediyor. 

Can Hacıoğlu 
2eylul

 3 milyon 254 binlik Projeye İtirazlar: MAHKEMEYE BAŞVURU YAĞDIGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar