21 Ocak 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Sonunda FARK ETTİLER: Ertuğrulgaziye Alt YAPI

Eskişehirin üst yapı ve alt yapı sorunları konusunda gelen tepkileri yıllardır neredeyse duymazdan gelen Büyükşehir Belediyesi Ertuğrulgazi de alt yapı çalışması başlattı. Eksikliği hissedilen diye başlayan basın duyurusunda eksikliğin hissedildiği diğer mahallelerde de aynı yatırımı bekleyen vatandaşlar umut oldu.. 


ERTUĞRULGAZİ’YE BÜYÜKŞEHİR’DEN ALT YAPI YATIRIMI

Büyükşehir Belediyesi ESKİ ekipleri Ertuğrulgazi Mahallesinde eksikliği hissedilen yağmur suyu hattı çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Mahalle Muhtarı Nurettin Köroğlu ve mahalle sakinleri ise mahallenin en büyük probleminin ortadan kalktığını ifade ettiler.

ESKİ tarafından Ertuğrulgazi Mahallesinde gerçekleştirilen yağmur suyu hattı döşeme çalışmalarında ekipler çalışmalarını sürdürüyor. M. Şevket Paşa Caddesi ile Ahmet Vefik Paşa Caddesi ve mahalle içerisindeki birçok sokak 2116 metrelik yağmur suyu hattına kavuşuyor. ESKİ’nin çalışmalarını tamamladığı sokaklarda ise Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım ekipleri, alt yapı çalışması nedeniyle bozulan yolların asfalt kaplama ve onarımını gerçekleştiriyor.
Çalışmalardan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Ertuğrulgazi Mahallesi Muhtarı Nurettin Köroğlu, çalışmalar ile mahallenin en önemli sorununun çözüme kavuştuğunu ifade etti. Köroğlu “Ekipler çalışmalara aralıksız devam ediyor. ESKİ’ye bağlı ekipler alt yapı hatlarını oluştururken, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ekiplerince de sokaklarımız asfaltlanıyor. Mahallemizin en büyük problemlerinden biri olan alt yapı sorunu Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen sayesinde sona erdi. Kendisine mahalle sakinleri adına teşekkür ediyorum” dedi.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Linkler

eskisehirkonut.com - eskisehiraraba.com - eskisehirapartlar.net - eskisehirdekonaklama.com - Eskişehir Günlük Kiralık Ev - Eskişehir iş ilanları - Günlük Kiralık Ev - Eskişehir Kız Apart - Eskişehir Seri İlanlar