20 Nisan 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Odunpazarında İCRA SERVİSİ YİNE FAALİYETTE

Odunpazarı belediyesinin yeni yönetiminden sonra yaşanan ciddi değişimler sonrasında Odunpazarı sakinleri uzun süreden sonra ilk kez Yol Harcamalarına Katılım Payı ve ardından da İCRA TAKİP SERVİSİNDEN gelen yazılarla tanıştı.

Özellikle bazı projeler ve harcamaları ile gündeme gelen ve eleştirilen Odunpazarı Belediyesi tarihinde ilk kez İCRAYA VERİLEN belediye şeklinde gündeme de geldi. Konu uzun süre Eskişehir gündeminden düşmedi. Bu gelişmelerin ardından vatandaşlara İcraya verileceklerine dair yazılar gönderilerek tahsilatlar yapılmaya çalışıldı. Belediyenin borçlarının fazla olduğu söylentilerinin ardından yaşanan bu gelişmelere vatandaşlar adeta isyan ettiler.

Hamamyolunda 13 milyon lira maliyetle yapılan projenin yankıları sürerken 3 milyon 240 bin liraya hazırlatılan Küçük Sanayi Sitesi Dönüşüm Projesi ve Maketi ile de tepkilerin hedefinde kalan belediye tarafıdan vatandaşlara yine benzer yazılar gönderildi.

Evlerine borcu ödemediğiniz tespit edilmiştir. Zor durumda kalmamanız için Mali Hizmetler Müdürlüğü İcra Takip Servisine müracat etmenizi rica ederim. yazı ile tedirgin edilen vatandaşlar

"Sosyal Demokrat Belediyecilik diye övünüp durdukları bu olsa gerek.. Bugüne kadar duymadık böyle birşey.. Asfalt parası diye birşey çıkardılar. Gelin şu yolların halini görün. Ne yaptınız da neyin borcunu istiyorsunuz. Yapılandırma var. Ki yıllarca kimse evini satmanın dışında bu parayı ödeyeceksin diye zorlanmadı.. Belediyenin kaynakları mı tükendi. Daha yeni yeni kendine gelmeye çalışan ekonomik şartlarda bu neyin gerekçesidir?" diyerek tepkilerini ifade ettiler.

Daha evvelde bir önceki referandum öncesinde seçimler geçsin ondan sonra tebligat yaparsınız şeklindeki söylentilerde vatandaşlara gönderilen benzer uyarı yazıları ile doğrulanmıştı.

Belediyenin bu yazılarından sonra icra takipleri de başlatıp başlatılmayacağı bilinmiyor..

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar