16 Aralık 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

"Buraya Gel Seni Kafese Koyup Sergileyeceğiz" YENİ SKANDAL - Video

Eskişehir Hayvanat Bahçesi Skandalı giderek büyüyor. Bu kez de olaya tepki gösteren Dernek Başkanını tehdit ettiler..
Sokak Hayvanlarını Koruma Yaşatma  Rehabilitasyon ve Eğitim Derneği Başkanı kendisinin tehdit edildiğini Derneğin sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Aynı zamanda Eskişehir Büyükşehir Belediyesini arayarak görüştüğü yetkiliye de durumu anlattığı videoyu da paylaşan dernek başkanı bu skandal yanıtın peşini bırakacak gibi görünmüyor.

Yıllar önce tramvay uzatma hatların son anda alınan karar değişikliği ile Yunuskent içine alınması sırasında da benzer bir olay yaşanmıştı.. Durumu belediyeye iletmek için telefon eden vatandaşlara telefondaki kişi akıl  almaz yanıtlar vermiş ve bizlerde bu personel kimdir, hesabı sorulmuştuk diye vatandaş aradına durumu kamuoyuyla paylaşmıştık.

İşte Derneğin sosyal medya hesabındaki paylaşınlar:

SKANDAL ESKİŞEHİR HAYVANAT BAHÇESİ DAİRE BAŞKANINDAN SOHAYKO DERNEĞİ BAŞKANINA VE HAYVANSEVERLERE TEHDİT !! BURAYA GELİN SİZİ KAFESE KOYUP SERGİLİYECEĞİZ.. ELEKTİRİKLİ TELLERE TAKILARAK ÖLEN HAYVANAT BAHÇESİNDEKİ HAYVANLARIN AKİBETİNİ ÖĞRENMEK İÇİN SABAH SAAT 10:00 'DAN BERİ ARADIĞIMIZ BİR TEK YETKİLİNİN ÇIKMADIĞI HAYVANAT BAHÇESİ YETKİLİLERİ BİZİ TEHDİT ETMİŞTİR.. YARIN OLA HAYIR OLA !! LÜTFEN TEPKİLERİNİZİ GÖSTERİN ..

İşte o konuşmanın videosu

Eskişehir’de geçtiğimiz hafta büyük tepkilere rağmen açılan Hayvanat Bahçesindeki hayvanların bulunduğu alandaki elektrikli çitte akıma kapılan rakun dakikalarca elektriğe maruz kaldı.

Yapımına başlanıldığı günden itibaren büyük tartışmalar yaratan ve tepki çeken Eskişehir Hayvanat Bahçesi gündemden düşmüyor. ‘Skandallar bahçesi’ olarak anılan Hayvanat Bahçesi şimdi de hayvanların yaşadıkları yere çekilen elektrik telleriyle gündemde.

Geçtiğimiz günlerde Hayvanat Bahçesini ziyaret eden bir ziyaretçinin çektiği görüntüler sosyal medyada hızla yayılırken büyük yankı uyandırdı. Görüntülerde rakunun yaşam alanını çevreleyen elektrikli çitte akıma kapılarak dakikalarca elektriğe maruz kaldığı görülüyor. Kameraya yansıyan görüntülerde çevredeki vatandaşlarla birlikte çocukların da korktuğu görülüyor.

Görüntülerin sosyal medyada hızla yayılmasının ardından vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden açıklama bekliyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından Sazova Bilim, Kültür Parkı içerisine yapılan ‘hayvanat bahçesi’ geçtiğimiz hafta büyük tepkilere rağmen açılmıştı. Hayvanat Bahçesi daha önce de 2 milyon liradan fazla paraya penguen almış ve 12 penguenden birinin yolda öldüğü ortaya çıkmıştı. Ayrıca daha önce 9 ceylan hayvanat bahçesine giren sokak köpekleri tarafından saldırıya uğramıştı.

 SOHAYKO facebook sayfası

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar