20 Nisan 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Biri Yapıyor Diğeri BOZUYOR

Biri Yapıyor Diğeri BOZUYOR
  • 10 Mayıs 2017 Çarşamba
  • 3444 kez okundu

Eskişehirde çalışmaları yapan kurumların kendi hataları nedeniyle işlerini tekrarlamasının yanında bir de diğer kurumlarla yaşanan iletişim sorunları yapılanların tekrar tekrar bozulmasına neden oluyor..

Kırmızı Toprak mahallesinde geçtiğimiz yapılan asfalt çalışmalarında bazı noktalar fiber çalışma için tekrar kazılmıştı.. Yine resimdeki sokakta mevcut alt yapı yetersizliği nedeniyle su verilemeyen yeni inşaat için ilgili kurum yeni yapılmış sokağı kazıp böyle bıraktı.. Bizim de geçtiğimiz haftalarda sosyal medya üzerinden paylaştığımız ve burası artık aylarca böyle kalır dediğimiz sokak hala düzeltilmeden aynı şekilde tutuluyor. Odunpazarı belediyesi de yapılan çalışmaların bozulmasına tepki göstererek Odunpazarı Yapıyor Onlar Bozuyor diyerek duruma tepki gösterdi.

Hatırlayacağınız gibi İstiklal Mahallesinde de 7 sokakta yapılan üst yapı çalışmaları 7 aydan fazla sürmüş ve vatandaşların tepkisini çekmişti. O çalışmalar içinde diğer alt yapı hizmetleri verecek kurumların çalışmaların tamamlanmasını engellediğini ifade eden Odunpazarı Belediye Başkanı kurumların zamanında işleri yapmaması nedeniyle çalışmanın plananlanandan çok daha uzun sürdüğünü ifade etmişti.

Odunpazarı yapıyor onlar bozuyor!

Odunpazarı Belediyesi, Odunpazarı Bölgesinde birçok noktada yol çalışması yaparken, çalışmaları tamamlanan bu yollar diğer kurumlar tarafından bozuluyor.

Odunpazarı Belediyesi, Odunpazarı Bölgesi’nde yer alan cadde ve sokaklarda yol çalışması gerçekleştiriyor. Büyük bir titizlikle yapılan bu yollar, çalışmalar tamamlandıktan kısa bir süre sonra çeşitli kurumlar tarafından ‘farklı gerekçelerle’ yeniden kazılıyor.

Bu nedenle cadde ve sokakların kuru havalarda toz, yağmurlu havalarda ise çamur içinde kaldığını belirten vatandaşlar, duruma tepki gösterdi. Kurumlar tarafından yapılan bu çalışmaların neden yol yapım çalışmaları yapılmadan önce yapılmadığını soran vatandaşlar, “Odunpazarı Belediyesi buralarda yol çalışması yaptı. Kısa bir süre sonra bu yollar tekrar kazıldı. Cadde ve sokaklar toz ve çamur içinde kalıyor. Odunpazarı Belediyesi yol yapıyor, kurumlar ise bu yolları bozuyor” dedi.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar