21 Haziran 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

BERAT KANDİLİMİZ KUTLU OLSUN

BERAT KANDİLİMİZ KUTLU OLSUN
  • 10 Mayıs 2017 Çarşamba
  • 3659 kez okundu

10 Mayıs 2017 Çarşamba gününü 11 Mayıs 2017 Perşembe gününe bağlayan gece; günahların bağışlanacağı, ilahi rahmetle gönüllerimizin dolacağı, mübarek üç aylar içinde yer alan Berat Gecesini idrak edeceğiz. Özel ve anlamlı günlerimizden biri olan ve bize Ramazan Ayı’nın müjdecisi olarak gelen Berat Kandili’ne bir kez daha ulaşmanın mutluluk ve heyecanını yaşamaktayız.  

Hepimiz için manevi bir arınma, aydınlanma ve hayat muhasebesi yapmamıza imkan sağlayan Berat Kandili; yapmış olduğumuz yanlışlardan dönmek Allah’ın merhametine sığınarak bağışlanma dilemek, insanlar arasındaki dargınlıkları, küskünlükleri gidermek, barış, dostluk ve kardeşlik duygularının pekiştirilmesi ve kırdığımız gönülleri onarmak için de bir fırsattır.

Berat Kandili; manevi dünyamızı yeniden imar edip güzelleştirmek, mili ve manevi değerlerimizi, sosyal dayanışma ve kaynaşma arzularımızı daha da güçlendirerek toplum olarak birbirimize kenetlenip, kendimize ve insanlığa karşı sorumluluklarımızı hatırlatacak, Yüce Yaradan’ın kullarına sonsuz bir lütufla bereket ve şifa kapılarını ardına kadar açtığı bu gecede ülkemiz ve tüm dünyanın sevgi, huzur ve mutluluk içinde yaşaması için hayır duada bulunmamızı sağlayacaktır.

Unutmayalım ki tövbe, kendini bilme ve bulmanın, gönlü arındırmanın en güzel yoludur.

Bu duygu ve düşüncelerle, Eskişehirli hemşerilerimin, ülkemizin ve tüm İslam aleminin Berat Kandilini tebrik ediyor, aziz milletimizin birlik ve beraberliğinin artmasına vesile olmasını diliyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.

Azmi ÇelikGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar