20 Nisan 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Sakallı’nın Emekleri HEBA OLMADI

Sakallı’nın Emekleri HEBA OLMADI
  • 11 Mayıs 2017 Perşembe
  • 4043 kez okundu

Odunpazarı bölgesinde 2 dönem belediye başkanlığı yapan Burhan Sakallı'nın eserleri yaşamaya ve yaşatılmaya devam ediyor.. 2 dönem sonra tekrar aday olmak istemeyen ve zirvede bırakan Sakallı'nın emanetleri Odunpazarında yaşamaya devam ediyor.. En son Şehri-i Derya parkıyla ilgili DSİ'nin kira yenilememe kararını da Odunpazarı Belediyesi iptal ettirek önemli eserlerin ayakta kalmasına sağlıyor.. Cam Sanatları müzesindeki festivali de devam ettiren Odunpazarı Belediyesi Odunpazarı Evlerini Eskişehire kazandıran Sakallı'nın projelerini yaşatma konusunda gayet hassas davranıyor..

O dönemden kalan tur aracı da hala Odunpazarının gözdesi..

Tarihi dokusuyla, doğal ortamıyla Tarihi Odunpazarı Evleri, turistlerin en çok uğrak yeri olma özelliğini sürdürüyor.

Odunpazarı özellikle yerli ve yabancı turistlerin en çok uğrak yeri olma özelliğini sürdürürken Odunpazarı Belediyesi, Tarihi Odunpazarı Evleri'ni gezmek isteyenler için ücretsiz tur aracı hizmeti veriyor.
 
Odunpazarı Belediyesi, üzerinde tarihi evlerin fotoğraflarının yer aldığı 11 kişilik tur minibüsü ile gün boyunca Odunpazarı’nı gezmeye gelen turistlere hizmet ediyor. Sabahtan akşama kadar Turizm Danışma Ofisi önünde bekleyen ve yolcularını aldıktan sonra bölgedeki tarih kokan sokaklarda tur atan araçta, misafirlere tarihi evlerle ilgili de detaylı bilgi de veriliyor.

Yaklaşık 1 saat süren turla ortalama 5 kilometrelik bir alan gezdiriliyor.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar