25 Haziran 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Tepabaşı Belediyesi Büyükşehiri Mahkemeye Verdi

Tepabaşı Belediyesi Büyükşehiri Mahkemeye Verdi
  • 11 Mayıs 2017 Perşembe
  • 5379 kez okundu

MAHKEMELİK OLDULAR

Espark’ın yanındaki alan için Büyükşehir ve Tepebaşı belediyeleri mahkemelik oldu. Başkan Ataç, Büyükşehir Meclisi’ndeki kararın iptali için mahkemeye başvurdu

Espark’ın yanında bulunan, Tepebaşı Belediyesi ve bazı vatandaşların mülkiyet sahibi olduğu alan hakkında Tepebaşı Belediyesi’nin talebi Büyükşehir Meclisi’nde reddedilmiş, Büyükerşen ve Ataç arasında tartışma yaşanmıştı. Büyükerşen’in direttiği kararın iptali için Başkan Ahmet Ataç yargıya başvurdu ve dava açtı.  Tepebaşı Belediyesi söz konusu alanın konut alanı olmasını talep etmiş, Büyükerşen yeşil alan kalmasında ısrar etmişti.


“BÜROKRATLAR YANILTMIŞ” DEMİŞTİ

Meclis toplantısında yaşanan tartışmada Ataç, “Burası hiçbir zaman yeşil alan olmadı. Sizin zamanınızda oraya AVM yapıldı. Neden yeşil alan yapmadınız? Buranın mülkiyeti Büyükşehir’de olsaydı yine yeşil alan yapar mıydınız, kendinizle çelişmiyor musunuz” demişti. Büyükerşen ise, “Demek ki o zaman bürokratlar, planlayıcılar beni yanıltmış, yeterince izah etmemişler. İzah etmiş olsalardı onay vermezdim” demişti.


MAHKEMEYE BAŞVURDU 

Büyükerşen’in isteği ile Tepebaşı Belediyesinin Espark yanındaki yeşil alan ilan edilen arsası konusunda Tepebaşı Belediyesi, Eskişehir 2. İdare Mahkemesine başvurdu ve Büyükşehir Belediyesi Meclisin kararının iptal edilmesini istedi. Ayrıca, aynı yerde arsası bulunan bir kişinin de karardan etkilendiğini savunarak, avukatı aracılığı ile mahkemeye başvurdu.


“O ZAMAN NEDEN YAPMADINIZ”

Meclis toplantısında konuyla ilgili söz alan Başkan Ataç, burasının hiçbir zaman yeşil alan olmadığını söylemişti. Belediye meclisinde ne gerekçe ile alanın yeşil alan yapılmasına karar verildiğini soran Ataç, “AVM bizim zamanımızda yapıldı. O zaman Haller’in karşısına neden yeşil alan yapmadınız da otel yaptınız? Buranın mülkiyeti Büyükşehir’de olsaydı yine aynı şekilde yeşil alan yapar mıydı” diye sormuştu. Ataç’a yanıt veren Büyükerşen, “Yapardım. O aradaki boşluğa apartman dikmek olmaz. Ben vermedim onu. Yapıldığında sizde vardınız. AVM’nin yanına yeni beton binalar dikmek cinayettir. Demek ki bana o zaman bürokratlar, plan hazırlayıcılar yeterince izah etmemişler. İzah etmiş olsalardı onay vermezdim” demişti.


CHP’DEN 3 RET OYU GELMİŞTİ

Meclis toplantısında Ahmet Ataç ile birlikte Tepebaşı Belediyesinin CHP’li meclis üyeleri Erdoğan Aydoğmuş ile Jale Nur Süllü de kararın aleyhinde oy kullanmışlardı. Diğer CHP’li üyeler Büyükerşen’in isteği doğrultusunda oy kullanmıştı.

Can Hacıoğlu
2eylulGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar