28 Mayıs 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Trafikte Beklerken Sıkılmayacaksınız: Petunya Şenliği

Eskişehirin artık çözümsüzlüğe doğru ilerleyen trafiği öyle bir hal aldı ki yaşanan sıkıntılar sinirleri geriyor, zaman zaman olaylar yaşanır, insanların canı yanıyor..  Yaz aylarının gelmesi ile çiçeklendirme konusunda yapılanlarda kendini göstermeye ve renkli çiçek görüntüleri yol kenarlarında belirmeye başladı.. Trafiğe bir çözüm yok ama bu görüntüler ve kokuların trafikteki bunalan sürücüleri rahatlatabileceği ise bu haberleri görenlerin tesellisi..

Özellikle yakın zamanda İstasyondan Esparkın yanına kadar uzanan gidiş ve geliş yönleri trafiğinde sürücülerin kendini rahatlatabileceği çiçek demetleri artık Petunyalarla daha bir güzel.. Görsel ölen yanında havaya kattığı aromasıyla da ilgi odağı olan çiçek demetleri Sürücülerin özellikle havalarında ısındığı bugünlerde rahatlamasına katkı sağlayacağı ve uzun kuyrukta ilerlerken stresten uzaklaşmalarına katkı vermesini umuyoruz..

İşte konuyla ilgili gönderilen basın bülteni:

ESKİŞEHİR’DE PETUNYA ŞENLİĞİ BAŞLADI
Büyükşehir Belediyesi, kentin önemli kavşaklarını, bulvarlarını, meydanlarını cıvıl cıvıl renkleriyle petunyalarla donatıyor.  İsmet İnönü Meydanı’ndaki dev buketler, Anneler Günü için görsel bir şölene hazırlandı. Vatandaşlar dev buketler önünde fotoğraf çekme yarışına girdiler.
      
Eskişehir’de havaların ısınmasıyla birlikte Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı kenti çiçeklerle süslemeye başladı. Kentin parkları, kavşakları, meydanları, bulvarları yoğun bir çalışmayla petunya ve sardunyalarla donatan Büyükşehirekipleri, peyzaj uygulamaları ile görsel güzellikler oluşturuyor.
     
Kentpark, Bilim Kültür ve Sanat Parkı, İsmet İnönü Meydanı, Anadolu Üniversitesi kavşağı ve Artatürk Bulvarı başta olmak üzere  kenti petunya ve sardunya şenliğine hazırlandı. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, Espark’ın yanındaki İsmet İnönü Meydandanı’ndaki dev buketleri Başkan Büyükerşen’in isteği doğrultusunda Eskişehirli kadınların ‘Anneler Günü’nü kutlamak için petunyalarla süslediler.
     
Eskişehir’in çiçeklerle donatılmasıyla oluşan görselliği beğenenler dev buketlerin öününde bol bol fotoğraf çektirdiler. Başkan Büyükerşen ve emeği geçen çalışanlara teşekkür eden vatandaşlar, “Güzel şehrimiz çiçeklerle daha da güzelleşti” dediler.

 

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar