28 Mayıs 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

OTOPARK YAPILDIKTAN SONRA GELİN!

OTOPARK YAPILDIKTAN SONRA GELİN!
  • 15 Mayıs 2017 Pazartesi
  • 4090 kez okundu

Odunpazarı’nda turist otobüslerinin artmasıyla trafik keşmekeşi de arttı. Büyükşehir’in geçen yıl bitmesi gereken katlı otoparkı ise halen bitmiş değil!

Havaların ısınmasıyla tarihi Odunpazarı semtindeki turist yoğunluğu arttı, trafik sorunu da katlandı. Bölgeye özellikle hafta sonu gelen tur otobüsleri ve araçlar park edecek yer bulamıyor. Sokak araları araçlarla dolarken, Kemal Zeytinoğlu Caddesi’ne bir giren bir daha çıkamıyor. Hem Odunpazarı halkı ve esnafı hem de gelen turistler yaşanan durumdan şikâyet ediyor.

İHTİYAÇ GİDEREK ARTIYOR
 Öte yandan bölgenin en büyük ihtiyacı olan otopark eksikliği halen kapatılmış değil. Bölgede ardı ardına müze açılıyor. Son olarak Ticaret Odası’nın açtığı müze hizmete girmişti, ayrıca kısa zaman içinde Polemiks’in yaptıracağı müzenin de açılması bekleniyor. Ancak Büyükşehir Belediyesi’nin bölgede yapımına başladığı katlı otopark halen bitmiş değil. Normalde ihalesine göre, Ağustos 2016’da bitmesi gereken katlı otopark yapımına başlandıktan kısa süre sonra durmuştu. Bitmeyen inşaat neredeyse bir yıldır öylece duruyor.

ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ
 2Eylül, 27 Eylül 2016’da “Bu bitmiş hali mi” başlıklı haberiyle, söz konusu katlı otoparkın inşaat bitim tarihinin 29 Ağustos 2016 olmasına rağmen bitmediğini ve yarım kaldığını kamuoyuna duyurmuştu. 2Eylül, 7 Mart 2017 tarihinde, “Bitmeyen otopark yapmışlar” başlıklı haberinde de söz konusu inşaatta hiç ilerleme olmamasının dikkat çektiğini gündeme getirmişti. O tarihten bu yana da inşaatta hiçbir gelişme olmamasına tepkiler giderek artıyor. Büyükşehir Belediyesi ise otoparkın bir türlü neden tamamlanmadığı konusunda sessizliğini koruyor. 

Can Hacıoğlu
2eylul.com.trGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar