28 Mayıs 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Hafta sonunda trafik manzaraları

Hafta sonunda trafik manzaraları
  • 15 Mayıs 2017 Pazartesi
  • 4244 kez okundu

Trafik Haftası kutlama etkinliklerinin gerçekleştirildiği şu günlerde, Eskişehir de tam bir trafik karmaşası yaşanıyor. Özellikle hafta sonu sayıları artan yerli turistlerin geldiği tur otobüslerinin neden olduğu olumsuzluklar başta vatandaşlar olmak üzere araç sürücülerini de çileden çıkartıyor.

Şehrin merkezinde hafta sonu tur otobüslerinin uzun kuyruklar oluşturduğu ana caddelerden geçmenin imkansız hale geldiğine dikkat çeken vatandaşlar, trafikten sorumlu olan yetkilileri göreve davet etti. Kent merkezinin yanı sıra turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği tarihi Odunpazarı bölgesinde de aynı sorunun yaşandığına dikkat çeken Eskişehirliler “Şehrimize gelen turist sayısı her geçen gün artıyor. Turistlerin geldiği tur otobüsleri park edecek yer bulamıyor. Özellikle Köprübaşın da uzun kuyruklar oluşuyor. Otobüsler tramvayın güzergahı olan İsmet İnönü caddesine kadar uzuyor. Bu yüzden tramvay seferleri de aksıyor. Araç kuyrukları sebebiyle yaya geçidi bile kapanıyor. Araçların arasında gelip, geçmek zorunda kalıyoruz. Her an bir aracın altında kalırız korkusuyla yaya geçidini kullanıyoruz. Artık yaşanan büyük soruna bir an önce yetkililer tarafından kalıcı bir çözüm getirilmesini istiyoruz” şeklinde konuştular.

istikbal GazetesiGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar