28 Mayıs 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Tepebaşı ve Odunpazarından BÜYÜKŞEHİR’E TEPKİ: Engelleniyoruz

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde iki alt belediye başkanının “Engelleniyoruz” çıkışı vardı. Hem Ataç hem de Kurt, belediyelerine ait çeşitli hizmetlerin Büyükşehir Meclisi’nde engellendiğini iddia etti.

Büyükşehir Belediyesi’nin Mayıs dönemi olağan meclis toplantısı dün akşam yapıldı. Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Adar yönetiminde bir araya gelen meclis üyeleri gündemde yer alan 30 ayrı maddeyi görüşerek karara bağladı. Meclis oturumunda Büyükşehir Belediyesi’nin yol harcamalarına asfalt katılım payı alınıp alınmaması yönünde yer alan gündem maddesi meclis üyeleri arasında tartışmalara neden oldu. İmar ve bütçe ağırlıklı konuların görüşüldüğü meclis oturumunda alt belediye başkanları söz alarak bölgelerindeki hizmetlerin engellendiğini ileri sürdü.

Bu konuda söz alan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Bugüne kadar Büyükşehir Belediyesi’ne getirdiğimiz konuların önüne engel çıkartıldı. Bu sebeple Belediye Meclisi’ni protesto ediyorum.” dedi. Öte yandan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da, Ataç gibi sitemde bulunarak aynı şekilde yapılacak hizmetlerin önüne sürekli engel çıkarıldığını ifade etti. Büyükşehir Belediye Meclisi’nin dün akşam yapılan oturumu 2016 yılı kesin hesap ve taşınır hesap ile ilgili plan bütçe komisyonunun raporu görüşülmesiyle sona erdi.

istikbalgazetesi.comGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar