18 Aralık 2017 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Kaldırımlar bile dubayla doldu

Kaldırımlar bile dubayla doldu
  • 17 Mayıs 2017 Çarşamba
  • 3331 kez okundu

Kentte park sorunu içinden çıkılmaz bir hale dönünce belediye yetkilileri de yeni bir çözüm arayışına girdi. Kaldırımların üzerini bile araçlarla dolduran vatandaşlar için, “Dubalı önlem” alındı. Kaldırım üzerleri baştanbaşa dubalarla çevrildi.

Eskişehir’de park sorunu büyüyor. Şehrin her tarafına gelişi güzel yapılan ve trafiğinde alt üst olmasına neden olan parklar isyan ettiriyor.

Kaldırımların üzerinden tutun da okul bahçeleri, boş arsalar araç işgalinden geçilmezken belediye yetkilileri de sorunun çözümü için mücadele ediyor.

Park etmek yasak anlamına gelen ancak duyarsız kişiler tarafından kuralların ihlal edilerek sürekli kırılmasına neden olan dubalar yol kenarlarından çıktı artık kaldırım üzerine de konulmaya başladı.

Kaldırım üzerlerine konulan plastik dubalar nedeniyle araç sahipleri de bir nevi kurallara uymak zorunda kalarak araçlarını yasak yerlere park edemiyor.

Yaşanan bu manzara sokakta nefes aldıran bir görüntü yaşanmasına neden oluyor.

Kırmızı Toprak Mahallesi’nde kaldırım üzerine yapılan gelişi güzel parkları engellemek amacıyla bu yönteme başvuran ekiplerin çözümü işe yarayacak mı yaramayacak mı ilerleyen günlerde belli olacak.

 

istikbalGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri