19 Haziran 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Kontrolsüz Güç GÜÇ DEĞİLDİR (!) Turizm Değerimiz Artıyor

Kontrolsüz Güç GÜÇ DEĞİLDİR (!) Turizm Değerimiz Artıyor
  • 17 Mayıs 2017 Çarşamba
  • 3944 kez okundu

Eskişehirdeki tur yoğunluğu artıyor ancak hala bu tur otobüslerinin duraklamaları ve park etmeleri için gerekli olan önlemler alınmıyor. Günlük yaşanan trafik sıkıntısı bu alt yapı eksikleri nedeniyle olumsuz yönde etkilenmeye devam ediyor.

Büyükşehir belediyesinin bir internet sitesinde yer alan bilgilere göre sitedeki aramalarda Eskişehirde ilk 10 da yer aldığı için bir basın bülteni göndererek Turizm değerimizin arttığını ifade etti.

En çok aranan şehir’ ilk 10 listesinin hazırlayan Hotels.com™’un açıklamasına göre Orta Anadolu’nun parlayan turizm yıldızı Eskişehir, temalı parkları Kentpark, içinde Masal Şatosu, Bilim Deney Merkezi ve Uzayevi ile Hayvanat Bahçesi’nin bulunduğu Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı, Odunpazarı Evleri, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Kurtuluş Müzesi ile tarihi Frig Vadisi lokasyonlarıyla yerli turizmin yeni cazibe merkezi oldu.  denildi..

Ancak Büyükşehir belediyesi gelinen noktada bu büyüdüğü ifade edilen gelişmeyle ilgili aynı toplu ulaşım sisteminde olduğu gibi kontrolü kaybetmiş gibi görünüyor..  

Yıllar önce Eskişehir kent merkezinden lastik tekerlekli araçları çıkarma iddiası ile köklü bir değişiklik yapılan toplu ulaşım sisteminde yapılan Ek tramvay hatları sonrasında adeta kontrolü yitirdi.  Daha önceden kent merkezinden belli noktalara tramvaylara gidip sonrasında otobüslerle aktarma yapan vatandaşlara bu kez ek otobüs seferleri konuldu. Bu yetmedi sorunları çözmek için tramvaylara ek vagon takılması gündeme geldi. Olmadı yeni tramvay hattına paralel otobüs seferi uygulaması başladı. Sonrasında 40 yeni otobüs alındı. Ve yine yeniden otobüsler alınmasına karar verildi. Adeta kontolsüz deneme yanılma yöntemine dönüşen toplu ulaşım uygulamaları gibi kenti tur firmalarının cazibesi haline getirme çalışmaları da bu konuda gerekli düzenleme ve alt yapı çalışmaları da yapılmayınca yine kontrolden çıkmış bir görüntü ortaya çıktı..

Özellikle hafta sonlarında yaşanan bu sıkıntı konusunda vatandaşlar acil çözüm üretilmesini istiyorlar..Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar