21 Ocak 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Vali Azmi Çelik, Karacaşehir Mahallesi’ni Ziyaret Etti

Vali Azmi Çelik, Karacaşehir Mahallesi’ni Ziyaret Etti
  • 18 Mayıs 2017 Perşembe
  • 3402 kez okundu

Karacaşehir Mahallesi’ni ziyaret eden Vali Azmi Çelik, Muhtar Murat Güneş’ten mahalle hakkında bilgi aldı.
Karacaşehir Mahallesinin tarihi bir değeri olduğunu hatırlatan Vali Çelik, 1288 yılında Bizanslı’lardan fethedilen Karacahisar Kalesi’nin Ertuğrul Gazi'nin oğlu Osman Gazi tarafından fetihle alındığını ifade etti.

Eskişehir’i ilklerin şehri olarak değerlendiren Vali Çelik, “Geçmişten gelen tarihi ve kültürel değerlerimize güzel bir şekilde sahip çıkarak, gelecek nesillere çok iyi anlatmalıyız” dedi. Karacahisar Kalesinin alınmasıyla birlikte, Osmanlı Devletinin ilk temellerinin atıldığını dile getiren Vali Çelik, bölgedeki tarihi kalıntılara herkesin sahip çıkması gerektiğini savundu.
Muhtarlık ziyaretinden sonra Vali Çelik, Karacahisar Kalesi ve Osmanlı İmparatorluğu'nun başlangıcındaki ilk hutbenin okunduğu Karacaşehir Camii’nde incelemeler yaptı.

Vali Çelik’e bu ziyaretlerinde, Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, Odunpazarı Kaymakamı Cemal Şahin ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Şennur Azade de eşlik etti.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Linkler

eskisehirkonut.com - eskisehiraraba.com - eskisehirapartlar.net - eskisehirdekonaklama.com - Eskişehir Günlük Kiralık Ev - Eskişehir iş ilanları - Günlük Kiralık Ev - Eskişehir Kız Apart - Eskişehir Seri İlanlar