20 Haziran 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

GENÇLER BU ÜLKENİN UMUDUVE GELECEĞİDİR

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün, işgal altındaki vatan topraklarımızı kurtarmak ve bağımsızlığımızı ilan etmek adına 16 Mayıs 1919'da İstanbul'dan yola çıkarak, Samsun'a ayak bastığı ve kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs 1919'un 98. Yıldönümünü milletçe büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz. 

Büyük bir kahramanlık destanının yazıldığı ve Türk milletimizin var olması açısından zor şartlarda verilen mücadelenin başlangıcı olan 19 Mayıs 1919 günü; Türk milletinin büyük uyanışının gerçekleştiği, işgalci güçlere karşı başkaldırının başladığı, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Ya istiklal, ya ölüm” diyerek millet egemenliğine dayanan bağımsız bir devlet kurma kararının yaşama geçirildiği büyük gündür.

Geleceğimiz sevgili gençler;

Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olduğunuzda özveriyle çalışmaya ve ülkemizi daha parlak yarınlara taşımaya hazır olmalısınız. Sizin, tarihimize ve değerlerimize sadakatle sahip çıkarak, ülkemizi hep birlikte daha huzurlu günlere taşımanın gayreti içinde olacağınıza inanıyorum.

Cumhuriyetin sağladığı kazanımların bilincinde olarak, Türkiye’nin çağdaş uygarlık yolunda duraksamadan ilerleyebilmesinin en büyük güvencesi sizsiniz. Atatürk ve onun şahsında milletimizin bu değerli emaneti Türkiye Cumhuriyeti’ni yaşatmak, daha da yüceltmek, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşımak, sonsuza kadar korumak ve gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur.

Bugün Türkiye; yarınlarına güvenle bakan, hedefleri olan, tarihi parlak, geleceği aydınlık bir ülkedir. Devletimiz ve milletimiz her zamankinden daha güçlüdür.

Bu duygu ve düşüncelerle, bağımsızlık yürüyüşümüzün ilk adımları olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere İstiklal Savaşı şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bugün de ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden terör örgütlerine karşı yürütülen operasyonlarda şehit olan güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum.

Azmi Çelik
ValiGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar