21 Haziran 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Tabelayla Olmayacağını ANLADILAR: İŞTE OLMASI GEREKEN BU

Tabelayla Olmayacağını ANLADILAR: İŞTE OLMASI GEREKEN BU
  • 19 Haziran 2017 Pazartesi
  • 4168 kez okundu

2Eylül’ün yıllardır “Porsuk’a gerekli” dediği can simitlerini, Büyükşehir Belediyesi en sonunda Porsuk Çayı çevresine yerleştirmeye başladı

Porsuk Çayı’nda yaşanan ölümler nedeniyle yeterince güvenlik önlemi alınmaması yıllardır gündemde. 2Eylül, 24 Nisan 2012 tarihinde “Porsuk’a can simidi gerek” haberiyle, diğer şehirleri örnek göstermiş ve Porsuk Çayı çevresine can simitleri konulması gerektiğini gündeme taşımıştı. O tarihten bu yana birçok haber ve yazıyla gündeme getirdiğimiz can simitlerini en sonunda Büyükşehir Belediyesi Porsuk Çayı çevresindeki merkezi yerlere yerleştirmeye başladı.

100 AYRI YERE
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Engin Çakmak, son olarak yaptığı açıklamada, yıllardır konulmayan can simitlerinin Porsuk Çayı çevresine konulacağını belirterek, çeşitli noktalara 100 can simidi konulacağını belirtmişti.

DEMEK Kİ OLABİLİYORMUŞ
Önceki yıllarda can simitlerinin konulmaması nedenleri arasında çalınabilecekleri de gösteriliyordu. Ancak Büyükşehir Belediyesi’nin camekan içinde kapalı can simitleri koyması, “Demek ki bu şekilde de yapılabiliyormuş” dedirtti. Can simitlerinin bulunduğu camlı kutuların üzerinde tehlike anında camın kolayca kırılıp can simidinin alınabileceği belirtiliyor. Yıllardır birçok cana mal olan, çocukların da hayatını kaybettiği boğulma olaylarına karşı en sonunda Porsuk Çayı çevresine can simitleri konulması sevindirdi.

 

Murat Atikel
2eylul.com.trGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar