25 Haziran 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Darısı Banliyö Bekleyen Çukurhisarın Başına: Çiftelerde KAZMA VURULDU

Darısı Banliyö Bekleyen Çukurhisarın Başına: Çiftelerde KAZMA VURULDU
  • 24 Haziran 2017 Cumartesi
  • 5655 kez okundu

Geçtiğimiz yerel seçimlerle birlikte değişen yerel yönetim yapısına göre ilçelerde de varlığını sürdürmek durumunda olan Büyükşehir Belediyesi ilk somut icraatını Çiftelerde yaptı. Çiftelerde yapılacak olan kompleksin temel atma töreni dün gerçekleştirildi.

3 yıl önce yerel seçimler öncesinde kendilerine ulaşım sözü verilen ve Banliyö getireceğiz vaadinde bulunulan Çukurhisar da müjedili günü bekliyor. Çukurhisar’a 3 müjde… diyerek 2014 yılında vaat edilen belki de en önemli projelerden biri olan Banliyö için bir gelişme bu sırada maalesef yaşanmadı.

Bunun yanında ilçelerdende hizmetler konusunda tepkiler gelmeye devam ediyor. Yeni Büyükşehir yasasından sonra mevcut bütçelerinden bir bölümünün Büyükşehir Belediyesine aktarıldığı ifade eden İlçe Belediyeleri yapılan kesinti kadar bir yatırım yapılmadığından dolayı TEPKİLİ.. Kanal 26 ekranlarında yayınlanan 3+1 Programına konuk olan Sarıcakaya Belediye başkanı Faruk Güler bu süreç içinde 4 milyona yakın bir paralarının Büyükşehir Bütçesine aktarıldığını ancak şu zamana kadar Büyükşehirden yapılan yardımların 100 bin TL yi geçmetiğini ifade ederek sıkıntılarını ifade etti.

Temel Atma Töreninde Çifteler Belediye Başkanı YOKTU

Büyükşehir belediyesi tarafından yayınlanan basın bülteninde katılımcılar arasında Çifteler Belediye başkanının olmadığı dikkatlerden kaçmadı.. Han Belediye Başkanı, Mahmudiye Belediye Başkanının da hazır bulundu temel atma töreninde Çifteler Belediye başkanının neden bulunmadığı merak konusu oldu.

Temel Atma Töreni İle İlgili yapılan açıklama şöyle:
 
Büyükşehir Belediyesi Çifteler İlçesi’ne yapılacak olan Yeni Otogar Binası ve Hizmet Birimleri Merkezi'nin temel atma törenini gerçekleştirdi. Törende konuşan Başkan Büyükerşen imkânlar dâhilinde ilçelere yatırımların devam edeceği müjdesini verdi.

 Bünyesinde İlçe Otogar Binası başta olmak üzere İtfaiye Merkezi, Yol İşleri Merkezi, Koordinasyon Merkezi, cep sineması ve sosyal donatılar gibi birçok birimi barındıracak olan Büyükşehir Belediyesi Çifteler Kompleksi’nin temeli gerçekleştirilen törenle atıldı.

 Temel atma töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen Çifteler’de alt yapı ve üst yapı çalışmalarına devam ettiklerini ifade etti. Büyükerşen “Bugün burada, Çifteler’in en temel ihtiyaçlarından bir kısmını daha çözecek olan önemli bir yatırımın ilk temel harcını atmak için toplanmış bulunuyoruz. Tüm sıkıntılara rağmen ilçelerimizin, yıllar boyu birikmiş sorunlarını da birer birer çözüme kavuşturmaya başladık. Çifteler İlçemizde önemli altyapı yatırımları gerçekleştiriyoruz. İlçemizin insan sağlığına zararı olan asbest içeren eski içme suyu hatlarını yeniledik. Çiftelere son 1 yıl içinde 13 kilometre içme suyu 5 kilometre de kanalizasyon hattı yaptık. Siz değerli Çiftelerli kardeşlerimize kaliteli ve sağlıklı içme ve kullanma suyu verebilmek için iki bin tonluk yeni su deposunun ve yeni içme suyu arıtma tesisinin inşaatına da başladık. Bu iki büyük yatırımı bu yılsonuna kadar hizmete açacağız” dedi. Üst yapı çalışmalarında da Yol İşleri ekiplerinin de yol yapım ve asfalt yenileme çalışmalarına devam ettiğini ifade eden Başkan Büyükerşen, Çifteler’in Büyükşehir Belediyesi ile daha da büyüdüğünün altını çizdi.

 Dev kompleks bir çok hizmeti içinde barındıracak
 Temeli atılan kompleksin içerisinde bir çok hizmetin verileceğini ifade eden Başkan Büyükerşen “Çifteler İlçe Terminalinin yanı sıra, İlçe İtfaiye Hizmet Merkezi, Kırsal Hizmetler Birimi, Büyükşehir Belediyesi Çifteler Koordinasyon Merkezi ile Su ve Kanalizasyon İdaresi de Çifteler Halkına bu kompleks üzerinden hizmet verecek” dedi. Tesiste ayrıca, düğün, nişan, toplantı gibi sosyal ihtiyaçlarınızın karşılanacağı bölümlerin de olacağının altını çizdi.
Konuşmasının ardından Başkan Büyükerşen,  Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Engin Çakmak, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, Belediye Bürokratları ve Çifteler halkı ile birlikte kompleksin temel atma törenini gerçekleştirdiler.

Banliyö haberleri

Çukurhisar’a 3 müjde…

Eskişehir-Bozüyük arası banliyö seferi yapılacak”

 

 Şehir Gazetesinde yer alan bilgiye göre Çifteler Belediye Başkanı Davet edilmemiş ve bilgi bile verilmemiş..

Törene ayrıca Çifteler Belediye Başkanı Metin Özen’in de davet edilmediği ortaya çıktı. Özen yaptığı açıklamada,  “Tören için ne davetiye, ne belediyeden protokol için arama hiç birşey olmadı. İlçemizde tören yapılıyor ama davette yok bilgi veren de. Öyle olunca biz de kendi programımıza baktık ve Ankara’daki toplantıya gittik. Eğer davet olsa tabi ki orada olurdum. Davet edilmeyen yere kim gider? Böyle bir şey olmaz” dedi.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar