25 Haziran 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İlan Sitesinde DEVREN SATILIK BELEDİYE BİNASI

İlan Sitesinde DEVREN SATILIK BELEDİYE BİNASI
  • 10 Temmuz 2017 Pazartesi
  • 5260 kez okundu

Daha önceden Tepebaşı Belediyesi hizmet binası olarak kullanılan ve mülkiyete Büyükşehir Belediyesine ait olan ve restorasyon yapılarak bir otele verilen bina bir ilan sayfasında Devren kiralık olarak ilan verildi.

TUĞBA HÜKKAMOĞLU adı ile verilen ilanda ücret olarak € 2.250.000 şeklinde bilgi verilmişken detaylarda şu bilgiler verilmiş..

90 yıllık tarihi bir yapı olan ve restorasyon ile 2015 yılında yeniden otel olarak hizmete giren Porsuk Butik Otel devredilecektir. Butik otel belgesine sahip olup, bilgiler aşağıda yer almaktadır.

 " Porsuk Butik Otel, Cumhuriyet dönemi inşa edilen yapılarının başında gelmektedir. 1927 yılında tamamlanmış ve 1988 yılında "Anıtsal Yapı" olarak tescillenmiştir. İnşasının ilk yıllarında otel ilerleyen dönemlerde ise Belediye Binası olarak uzun yıllar hizmet vermiştir. 90 yıllık tarihi bina, 2013 yılında restore edilmek üzere Eskişehir'in köklü firmalarından Oturanel İnşaat tarafından restorasyona alınmış ve restorasyon projesi 2014 yılında Tarihi Kentler Birliği tarafından "Tarihi Kentler Birliği Proje" ödülünü, 2016 yılında ise "Tarihi Kentler Birliği Başarı ödülünü" almıştır.

Porsuk Butik Otel, Eskişehir'in kalbi sayılan Köprübaşı bölgesinde konumlanmıştır. Şehirde, ziyaret edilecek birçok noktaya yaya olarak ulaşmanız mümkün olduğu gibi, toplu taşıma araçlarına olan yakınlığı da size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Eşsiz manzarası ve görkemli yapısıyla 2015 den itibaren hizmet vermekte olan otelde Premium-Deluxe ve Standart özelliklere sahip 32 adet oda bulunmaktadır. Ayrıca bünyesinde bulunan ve şehrin doğal kaynağı olan şifalı sularına sahip Türk Hamamı, otelin kendine özgü mimari dokusuna uygun olarak hizmet vermektedir. “

Daha öncede yapımı sırasında Ağaçların yok edilmesi nedeniyle dikkatleri üzerine çeken Bademlikteki bulunan otel de el değiştirmişti.

Geçtiğimiz haftalarda otel işletmecilerinin de ifade ettiği gibi Eskişehir Turizminin günü birlik tur anlayışından sıyrılamadığını da gösteren bu ilana vatandaşlarda bir anlam veremediler. Sosyal medyada yer alan durum ile ilgili vatandaşlar yetkili mercilerden bir açıklama yapılmasını bekliyorlar..

 

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar