17 Kasım 2017 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

HANGİSİ KULLANMA HANGİSİ İÇME SUYU?

HANGİSİ KULLANMA HANGİSİ İÇME SUYU?
  • 12 Temmuz 2017 Çarşamba
  • 2378 kez okundu

Eskişehirlilerin kafasını karıştıran detayı yine 2eylül gazetesi haber yaptı.. Eskişehir çeşme suyu içilmiyor ancak en yetkili ağızdan öyle bir açıklama geldi ki.. Vatandaş içsek mi diye düşünmeye başladı.. 

Bir zamanlar basın önünde çeşmeden su doldurup için ESKİ'nin eski genel müdürü Garip Yıldırım'ın görüntülerini de akıllara getiren açıklama sonrasında kafalar karıştı..

 

Açıklamalarında hep “içme ve kullanma suyu” kelimelerini birlikte
telaffuz eden Başkan Büyükerşen, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a cevap verirken, kafaları da karıştırdı!

Can Hacıoğlu - Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın Eskişehir halkının kullandığı suyun kimyasallar açısından tehlikeli olduğunu belirterek, Büyükşehir Belediyesi’nin bir an önce arıtma çalışmalarını tamamlaması gerektiğini söylediği açıklaması ile ilgili Başkan Yılmaz Büyükerşen bir basın toplantısı düzenledi. Büyükerşen, açıklamasında yine Bakan Akdağ’a yanlış bilgiler verildiğini savunarak, “Şebeke suyunun kimyasal ve mikrobiyolojik açıdan uygunluğu Halk Sağlığı Müdürlüğü ve ESKİ Genel Müdürlüğü tarafından sürekli ve düzenli takip edilmektedir. Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan denetim ve kontrollerde içme ve kullanma sularımızda bugüne kadar herhangi bir sorun tespit edilememiştir” dedi. Daha önceki açıklamalarında içme ve kullanma suyu” tabirini birlikte kullanan Büyükerşen’in bu defa ayrıma gitmesi kafalarda soru işaretleri yarattı ve merak konusu oldu.

2eylul.com.tr

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri