19 Haziran 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Bunu Hep Yapıyorlar: KAZ BIRAK...

Bunu Hep Yapıyorlar: KAZ BIRAK...
  • 12 Temmuz 2017 Çarşamba
  • 3571 kez okundu

Eskişehirde neredeyse bu şekilde olmayan sokak yok denilecek kadar az.  Adeta özellikle sokaklara bir anlam katmak için yapılmışcasına bırakılan bu gibi alanlar tamirat bekliyor. Ancak inşaatların yapımı sırasında açılan alanlar gibi bu çeşitli kurumlarca kazılmış olan alanlar olduğu gibi durmaya devam ediyor...

Büyükşehir kazmış çalışma yapmış ve öylece kalmış!  

Bugünlerde Çamlıca Mahallesi’nden çok sayıda şikâyet geliyor. Anladığım kadarı ile sokaklarında, caddelerinde sıkıntı çok Çamlıca Mahallesi’nin. Bir de son yıllarda sürekli olarak yenilenen binaları ile dikkat çeken bir mahalle. Büyük ihtimalle belediyelerin getirmesi gereken hizmetler nüfusu hızla artmaya başlayan Çamlıca Mahallesi’nin büyümesine ve yenilenmesine yetişemedi. Her neyse…

Okurum Hisarcık Sokak’tan daha önce sizlere bir görsel paylaştığımız noktadan bir görüntü göndermiş. Ancak bu sefer şikâyetin kaynağı değişmiş.

Okurumun anlattığına göre birkaç gün önce Büyükşehir Belediyesi’ne ait ekipler gelerek sokakta kanalizasyonla ilgili olarak oluşan bir sıkıntıyı çözmüşler. Bunun için de sokak kazılmış. Ancak tamirat yapıldıktan, sorun çözüldükten sonra kazının yapıldığı yerde yol doğru düzgün düzeltilmeden gidilmiş.

Okurum “Yolun üzerini şöyle bir düzeltip gitmişler. Kapattıkları alanının üstünün asfaltlanması lazım. Ancak bunu kim, ne zaman yapacak orasını bilemiyoruz.

Sokak sakinleri olarak Tepebaşı Belediyesi’nin bir çalışma başlattığını Çamlıca sokaklarında duyduk. Memnun olduk. Bunun beklentisi ile bizim de umutlarımız arttı. Çalışmanın başladığı sokak bizim buraya yakın. Eğer o çalışma devam ederse bizim sokağımız da yakında bahsettiğim sıkıntıdan kurtulur. Belki Büyükşehir, Tepebaşı Belediyesi’ne ait olduğu için açıp kapattıkları alanını üzerine asfaltın Tepebaşı Belediyesi tarafından atılmasını bekliyordur” diyor.
Doğru da diyor. Ben de öyle düşünüyorum. Elbette kazılan yerlerde yapılan işler biter bitmez asfaltlama işi de yapılsa her şey çok daha güzel olur gibi geliyor bana!

Mehmet Önel
2eylul.com.trGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar