21 Haziran 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı
  • 12 Temmuz 2017 Çarşamba
  • 3810 kez okundu

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”  dolayısıyla Eskişehir'deki şehitlikler ziyaret edildi.

Şehitlik ziyaretlerine; Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir Milletvekilleri Harun Karacan ve Emine Nur Günay, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Kapıcı, vali yardımcıları, kaymakamlar, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Vişnelik Hava Şehitliği'nde gerçekleştirilen ilk ziyaret Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. İl Müftüsü Bekir Gerek'in yaptırdığı duanın ardından Bakan Avcı, Vali Çakacak ve beraberindekiler, şehit mezarlarına karanfil bıraktı.

Bakan Avcı’nın günün anısına şehitlik şeref defterini imzalamasından  sonra Kanlıpınar Şehitliği'ne geçildi. Bakan Avcı, Vali Çakacak ve beraberindekiler burada dua ettikten sonra şehitliklere karanfil bıraktı.

Burada Bakan Avcı gazetecilere bir açıklama yaparak, Türkiye'nin her yerinde bütün şehitliklerde bütün şehitlere minnet, şükran sunmak, rahmet dilemek, şehitlerin huzurunda vatanın ve milletin selameti için dua etmek için toplandıklarını söyledi.

Eskişehir'de de birlik ve beraberlik içerisinde, 15 Temmuz'daki alçak girişime karşı nasıl bir milli direniş, şuur içinde olunduğunun gösterildiğini vurgulayan Bakan Avcı, "Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da hangi kılık altında gelirse gelsin kendini nasıl göstermek isterse istesin vatan ve millet düşmanlarına, din ve devlet düşmanlarına karşı, birlikte nasıl mücadele edeceğimizin sembolik bir ifadesi olarak da bugün şehitliklerimizi ziyaret ettik. Allah bütün şehitlerimize gani gani rahmet eylesin. Allah birliğimizi, beraberliğimiz ve kardeşliğimizi muhafaza buyursun" dedi.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar