19 Haziran 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Hayvanat Bahçesi: Yine Yeniden SKANDAL

Hayvanat Bahçesi: Yine Yeniden SKANDAL
  • 13 Temmuz 2017 Perşembe
  • 4960 kez okundu

Daha açılmadan adı skandal haberlerle anılmaya başlanan Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi açıldıktan sonra da skandal haberlerle gündeme gelmeye devam ediyor.

Hayvanat bahçesinde yaşanan konuların pek çoğu hakkında bilgileri Eskişehirlilere duyuran 2 Eylül gazetesi tekrar böyle bir durumu Eskişehir Gündemine taşıdı..

HAYVANAT BAHÇESİ’NDE YİNE SKANDAL!   

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nde yeni bir skandal yaşandı. İki vatandaş atmacaların yaraladığı yaralı leyleği bir veteriner ile görüşüp Hayvanat Bahçesi’ne götürdü. Yaralı leyleği uzun süre almamakta direnen görevliler, iki hayvansever vatandaşın “Bu yaptığınızı çekip internete koyacağız” demesi sonrasında “Normal koşullarda bu hayvanı almak zorunda değiliz, ama alacağız” diyerek aldılar. Yaralı leyleğin durumu merak ediliyor

Murat Atikel - Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nde yaşanan bir skandal daha sosyal medyada yayınlanan bir video ile yayılıyor. Abdullah Topçu adlı vatandaşın yayınladığı görüntülerde, Topçu ve arkadaşının iki atmacanın yaraladığı belirtilen bir leyleği Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’ne götürdükleri görülüyor. Topçu ve arkadaşı daha önce başka bir veteriner ile görüştüklerini ve kendilerini buraya yönlendirdiğini, yaralı leyleğin kan kaybettiğini ve bakılması gerektiğini söylüyor. Kapıdaki güvenlik görevlisinin uzun süre içeri almaması üzerine, içerideki yetkililerden yaralı leyleğe bakılması konusunda olumsuz karşılık geliyor. Topçu ve arkadaşının yaşanan olayı videoya çekmeye başlaması ve “Bu yaptığınızı internete koyacağız. Neden yaralı leyleğe bakmıyorsunuz, kan kaybediyor” demesi sonrasından içeriden gelen başka bir yetkilinin “Öncelikle normal şartlarda biz bu hayvanı almak zorunda değiliz” diyerek azarladığı görülüyor. Yetkili, “Orman ve Su İşleri Bakanlığına götüreceksiniz” derken, Topçu ve arkadaşı, “Bulamadık, size getirdik” diye karşılık veriyor. Abdullah Topçu, yaralı leyleğe bakılmasını büyük bir zorlukla Hayvanat Bahçesi yetkililerine sağladıklarını belirterek, yaşanan duruma tepki gösterdi. Daha önce ceylanları sokak köpeklerinin parçaladığı, çok sayıda hayvanın şüpheli şekilde telef olduğu hayvanat bahçesinde, bir rakunun elektrikli tellere takılıp işkence çektiği görüntüler de ülke genelinde infial ve tepki yaratmıştı.

2eylul.com.trGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar