25 Haziran 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Kamuoyunun Üst Yapı Tepkisi ÇALIŞMALARI HIZLANDIRDI

Kamuoyunun Üst Yapı Tepkisi ÇALIŞMALARI HIZLANDIRDI
  • 15 Temmuz 2017 Cumartesi
  • 4282 kez okundu

Eskişehirde kent merkezi başta olmak üzere cadde ve sokaklardaki yaşanan üst yapı sorunu tahammül sınırlarını zorlayıp gelen tepkiler artınca bu yıl merkezde bulunan belediyeler çalışmaları biraz daha hızlandırdılar. Kentte yarım bırakılan, eksik olan, sorunlu olan yerlerde son yıllarda görülmeyen hızda bir çalışma dikkat çekiyor. Uzun süredir adeta ihmal edilen ve yine kurumlar arası iletişimsizlikten kaynaklanan nedenlerle yapılıp kazılan yerlerdeki bozulmalar artık sürücüleri ve yayaların tepkisini çekmeye ve özellikle sosyal medyada bu konuda tepki sesleri artmaya başladı.

Nihayet bu yıl çalışmalar gözle görülür şekilde arttı.

Özellikle inşaatların çok  fazla olduğu bölgelerde yol bozulması ve tamiri için inşaatçılardan ruhsat aşamasında tahsil edilen ücretler peşin olarak alınmasına karşın bu yerlerle ilgili tamiratlarında ihmal edilmiş olması kent merkezinde bazı mahallerde yaşanan sıkıntıyı artırdı. Ancak son 2 aydır ciddi bir tamirat ve yeni yol yapımları dikkat çekiyor.

Vatandaşlar çalışmaların hızlanmasını ve kendi bölgelerindeki sorunlarında bitirilmesini bekliyorlar.

HAT BOYU-3 CADDESİNDE YOĞUN MESAİ

Büyükşehir Belediyesi, sorumluluk alanında bulunan yollarda genişletme ve zemin iyileştirme çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Tepebaşı İlçesi Cumhuriyet, Gökdere, Ahiler mahalle yollarına ulaşımı sağlayan ve aynı zamanda Hat Boyu- 3 olarak bilinen yolda yürütülen çalışmalar kapsamında ağır tonaj nedeniyle bozulan, yolun platform genişliği yükseltiliyor ve asfalt sathi kaplaması yapılıyor.
    
Yol yapım bakım ve onarım çalışmalarına devam edileceğini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri sürücüleri uyararak, çalışma yapılan kısımlarda trafik işaretlerine uyulmasını istediler.
Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar