20 Haziran 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İstiklal Mahallesine DÖNMESİN: Süre bitti cadde açılmadı

Odunpazarı belediyesinin bayrak değişimi sonrası kentte neredeyse ilk yaptığı kapsamlı çalışma İstiklal Mahallesinde olmuştu. 7 sokak üst yapısını düzenlemek için başlatılan çalışmalar belirtilen sürede bitmediği gibi 7 ay kadar sürmüş bu sırada başta bölge sakinleri olmak üzere kent merkezinde olması nedeniyle pek çok vatandaşı olumsuz etkilemişti bu çalışmalar. ÇAaışmalar sırasında hamamyolu sakinlerinin şuan hayatlarının içinde bulunan su, elektrik, gaz kesintisi gibi sıkıntılar yaşamışlar. Toz ve çamur ise tüm bunların tuzu biberi olmuştu.

Gelen tepkiler sonunda başkan Kazım Kurt bile açıklama yaparak kendilerine bölgede çalışan ESKİ, OEDAŞ ve Fiber Optik kablo çalışması yapan firmanın neden olduğunu ifade etmişti.

Şuan ise kentin tam da içinde bulunan bir proje hayatı adeta felç etmeye devam ediyor. Kentte zaten sorun olan kullanılabilecek ana arterlerden biri olan cadde trafiğe kapalı, bunun yanında çalışmanın devam ettiği diğer alanlarda kaldırımlar işgal altında vatandaşlar yollardan yürümek zorunda kalıyorlar. Özellikle kapatılan cadde ve köprü yapılan alanın civarındaki esnaf kendi ifadeleri ile bazı günler siftah bile yapamıyorlar..  Belediye tarafından ifade edilen sürenin bitmesini iple çeken özellikle esnaf sürenin belirtilen zamanı aşmasından dolayı hem mağdur hem de tepkililer.  Yerel basın gündeminden de düşmeyen alandaki tartışmalı çalışmaların uzamasını Şehir Gazetesi okurlarına şöyle paylaştı..

Süre bitti cadde açılmadı
 
Odunpazarı Belediyesi’nin Hamamyolu’nda beton projesine dönen çalışması nedeniyle 15 gün denerek kapatılan cadde için verilen süre bitti ama çalışma bitmedi.

Odunpazarı Belediyesi’nin Hamamyolu Çevre Düzenlemesi Projesinde yer alan ve 13 Temmuz’a kadar köprü inşaatı için 15 gün süreyle trafiğe kapattığı İbrahim Karaoğlanoğlu Caddesi’nde esnaf yaşananlara isyan emişti. Hem araç hem de yayaların geçemediği bölgede işyerleri bulunan esnaf, “Sezon dediğimiz dönemde bırakın müşteriyi işyerinin önünden bile geçen kalmadı. Çok sıkıntılıyız Bizim zararımızı kim karşılayacak? Sezon dediğimiz dönemde resmen işsiz, müşterisiz kaldık. Bizim suçumuz esnaf olmak mı? Neden bunları düşünen yok? Kiramızı veremez hale geldik. Böyle iş olur mu?” dedi. Esnafın uyarılarına rağmen 13 Temmuz’da açılması gereken yol aradan 4 gün geçmesine rağmen yine açılmadı. 20 Temmuz’a kadar kapalı olacağı ifade edilen caddedeki beton köprüdeki kaplama işleri de devam ediyor. İşçiler 3-4 gün daha çalışmaların süreceğini söylerken yaya ve araç trafiği de büyük sıkıntı yaşıyor. Çalışmanın zamanında bitmemesine tepki gösteren esnaf, “13 Temmuz’da açılacak dendi hala cadde trafiğe açılmadı. Çalışmalar çok yavaş ilerliyor. Bizim zararımız da her geçen gün katlanıyor. Böyle bir uygulama olur mu? Niye bu esnafı dikkate alan yok? Herkes mağdur oldu” dedi.

şehirgazetesiGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar