25 Nisan 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Vatandaştan Yeşil Alan TEPKİSİ

Eskişehirde yıllardır uygulanan imar planları nedeniyle kentte neredeyse nefes alacak yer sayısı yok denecek kadar az. Bu alanlarda hala birilerinin hedefinden çıkamıyor.. Geçtiğimiz yıl taşınan Atatürk Stadının yeri için bir çok açıklama yapanlar ne yazıkki söz konusu durum başka alanlarda olunca ortalıkta görünmüyorlar. 

Benzer bir durum da yine gündeme geldi. Bölgelerindeki tek yeşil alana bina yapılmasını istemeyen vatandaşlar tepki gösterdiler.  

KREŞ İSTİYORUZ AMA BAŞKA YERE

Bir işadamının Büyükdere Mahallesi’nde yapacağı ve Odunpazarı Belediyesi’ne ait olan bir araziye inşa edilmesi planlanan kreş, vatandaşların tepkisine neden oldu. Büyükdere ve Gültepe Mahallesi sakinleri bölgelerindeki yeşil alanın betonlaşmaması için tepki gösterdi

Kerem AKYIL – Yaylaköy Sokak üzerinde bulunan kreşin vatandaşların kullandığı bir yeşil alana yapılacak olması, mahalle sakinlerinin protesto gösterilerine neden oldu. Büyükdere Mahalle Muhtarı Ferah Zkara’nın da bulunduğu protesto gösterisine vatandaşların yoğun katılım gösterdiği gözlemlendi. Mahallelerindeki boş arazinin yeşil alan olarak kullanılmasını isteyen mahalleliler, “Kreş istiyoruz ancak, yeşil alanların betonlaştırılmasına da karşıyız, Odunpazarı Belediyesi’ne ait olan bu bölgenin bir park olarak kullanılmasını istiyoruz” dedi.

Yaylaköy Sokakta betonlaşmanın olmasını istemeyen mahalle sakinleri, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u da, bir kere daha düşünmeye davet ettiler.

“Burada örneğin çocuklarımız için bir sosyal tesis olabilir” diyen mahalleliler yaptıkları basın açıklamasında şu ifadelerde bulundu, “Daha ilerde boşluk olan araziler vardır. Lütfen Sayın Başkanımızdan bu konuya eğilmesini ve meseleye çözüm üretmesini istiyoruz. Millet Caddesi halkı ve apartman sakinleri olarak başkanımızdan isteğimizdir, Kreş buraya değil, daha uygun bir yere yapılsın.”

Öte yandan vatandaşların, protesto gösterisi yapmadan önce Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’tan randevu aldıkları, halkın bölgede betonlaşmaya karşı olduğunu ilettikleri de öğrenildi. Ancak Kazım Kurt’un mahallelilere “Biz bu şekilde uygun gördük” diyerek konuyu kapatması üzerine mahalle sakinlerinin seslerini duyurmak için bir basın açıklaması yapmaya karar verdikleri de öğrenildi.

2eylul.com.tr

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar