23 Mayıs 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Büyükerşen’den Saldırı - Video

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz Büyükerşen saldırıya uğradı. Geçtiğimiz günlerde yine bir basın bülteni ile Hatboyu konusunda açıklama yayınlayan Büyükşehir Belediyesinin bültenini paylaşmış ve Hatboyu'ndaki yapım sürecindeki çekişmenin hala devam ettiğine dikkat çekmiştik.

Cumartesi günü meydana gelen olay ile ilgili pek çok haber ve farklı bilgi yayınlandı.  Hatboyundaki işletmecinin işgaliye yaptığı yönündeki açıklama ardından bölgeye giden başkan ile işletmeci arasında tartışma yaşandığı ve bu sırada orada bulunanlardan birinin silah çektiği bir habere göre araya vatandaşların girdiği bir habere göre ise korumaların girerek Yılmaz Büyükerşeni zarar görmeden oradan aldığı yönünde.

Özellikle işgaliye konusunda gündeme gelen ancak şu güne kadar yasal hiç bir yaptırım yapıldığı yönünde basına yansıyan bir bilgi bulunmayan Hatboyundaki meydana gelen olay sonrası ortaya çıkan haberlerdeki farklılıklar olayın tam nasıl yaşandığı konusunda net bir bilgiye sahip olmayı engelliyor. Ancak daha sonra olay ile ilgili bir basın toplantısı yapan Başkan durum hakkında bilgiler verdi.

Olay sonrasında pazar günü  (30 Temmuz) saat 11.00'de Büyükşehir Belediyesi önünde saldırıyla ilgili bir basın açıklaması ve protesto yapılacağı, açıklamaya Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimler'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl'ün de katılacağı belirtildi. 

Tamamen işgaliye konusu ile ilgili olarak yaşanan gelişmeler pazar güne bu açıklama sonrasında nasıl kamuoyuna yansıtılacak merak konusu..

Çeşitli Haber kaynaklarında olay ile ilgili yer alan bilgiler:

-----

Olay, bugün saat 18.30 sıralarında Yenibağlar Mahallesi Haller Gençlik Merkezi'nin karşısındaki Hat Boyu'ndaki bir kafenin önünden meydana geldi.

BÜYÜKERŞEN'E SİLAH ÇEKTİLER

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, buradaki masa ve sandalyelerin kaldırılmasını isteyince işletmecilerle tartışma çıktı. Bu sırada henüz kimliği belirlenemeyen bir kişi Yılmaz Büyükerşen'e önce yumrukla saldırdı, ardından silah çekti.

KORUMALAR MÜDAHALE ETTİ

Korumalar hemen müdahale edince saldırgan kaçtı. Başkan Büyükerşen, korumaları güvenlik önlemi olarak Başkan Büyükerşen'i, hemen olay yerinin karşısında bulunan Haller Gençlik Merkezi'ne götürdü.

POLİS ÇALIŞMA BAŞLATTI

Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Kaçan saldırganın kimliğinin saptanması ve yakalanması için çalışma başlatılırken, polis çevredeki güvenlik kamerası ve MOBESE görüntülerini incelemeye aldı.

---


Olay bugün saat 18.30 sıralarında Yenibağlar Mahallesi Haller Gençlik Merkezi'nin karşısındaki Hat Boyu'ndaki bir kafenin önünden meydana geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, buradaki masa ve sandalyelerin kaldırılmasını isteyince işletmecilerle tartışma çıktı.

Bu sırada eski sabıkalı Mahfuz Banlı isimli şahıs ve adamları Yılmaz Büyükerşen'e önce yumrukla saldırmaya çalıştı, ardından silah çekti. Korumalar hemen müdahale edince saldırganlar olay yerinden kaçtı.

Başkan Büyükerşen, korumaları güvenlik önlemi olarak Başkan Büyükerşen'i, hemen olay yerinin karşısında bulunan Haller Gençlik Merkezi'ne götürdü.

----

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e çirkin bir saldırı düzenlendi. İddialara göre, nedeni bilinmeyen bir sebepten ötürü  tartışmanın başlamasıyla Haller Gençlik Merkezi’nin önünde bir eğlence merkezinin korumaları olduğu iddia edilen kişiler Büyükerşen’e önce yumruk attı sonra tabanca gösterdi. Saldırıdan sonra emniyet yetkilileri olayla ilgili soruşturma başlattı.

---

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e Haller Gençlik Merkezi önünde saldırı gerçekleşti. Büyükerşen olayda darp edilirken, kameralara yansıyan görüntüde saldırganın silah çektiği de görüldü.

Olay akşam saatlerinde Haller Gençlik Merkezi’nin önünde meydana geldi. İddialara göre, TCDD'ye ait YHT yeraltı hattı üzerideki alanda, işletmecilik yapan kişiler Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e silah çekerek darp etti.

---

Alınan bilgiye göre, Eski Bağlar Mahallesi Üniversitesi Caddesi'ndeki açık hava parkından yürüyerek geçen Büyükerşen, bu sırada bir iş yeri sahibiyle henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı sözlü tartışma yaşadı.

Tartışmanın devam ettiği sırada, iş yeri sahibinin yanında bulunan bir kişi, silahını çıkardıktan sonra Büyükerşen'i darbetmeye çalıştı.

Etraftakilerin araya girmesiyle Büyükerşen yara almadan olay yerinden uzaklaştırılarak Haller Gençlik Merkezi'ne götürüldü.

----

FARKLI HABER KAYNAKLARINDA DA DURUMLA İLGİLİ HABERLER VAR ANCAK BİLGİLERİN ÇOĞUNLUĞU BİRBİRİNDEN FARKSIZ.. HANGİSİNİN DOĞRU OLDUĞU EMNİYET YETKİLİLERİNCE YAPILACAK AÇIKLAMA SONRASI NETLİK KAZANACAK

Ayrıca Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Medya hesabında da şu açıklama yer aldı:

Kamuoyunun dikkatine;

BAŞKAN BÜYÜKERŞEN'E SİLAHLI SALDIRI GİRİŞİMİ

29 Temmuz 2017 Cumartesi günü saat 17.30 sularında, TCDD'ye ait YHT yer altı hattı üzerindeki alanda, işletmecilik yapan kişiler tarafından Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'e silah çekilmiştir.

Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiği ilk günden bu tarafa Eskişehir'in çağdaş ve huzurlu bir kent olması için çalışan ve bu gerçek tüm ülke kamuoyu tarafından bilinen Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'in uğradığı bu menfur saldırı kabul edilemez.

Olay sırasında sabıkalı Mahfuz Banlı isimli şahıs ve adamları Yılmaz Büyükerşen'e silahlı saldırı girişiminde bulunmuşlardır. Hemşehrilerimizin Başkan'ımıza siper olması sonucunda girişim başarısız olmuştur.

Bir huzur kenti olarak bilinen Eskişehir'de sıklıkla yaptığı gibi yanında koruması olmadan yaya olarak dolaşan Büyükşehir Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, seçildiği 1999 yılından bu yana ilk kez böyle bir saldırıya maruz kalmasının ardından yaptığı kısa açıklamada "Bu tür tehditler ve saldırılar bizi asla yıldıramaz. Şehrimizin menfaatleri her şeyin üzerindedir" dedi.

Başkan Büyükerşen'in sağlığı ile ilgili herhangi bir olumsuzluk yoktur. Olayla ilgili yasal işlemler derhal başlatılmış olup yetkili merciler konuyla ilgili bilgilendirilmiştir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar