20 Temmuz 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Hatboyu Boşaldı Yine Meydan ŞEHİR MAGANDALARINA KALDI

Geçtiğimiz Cumartesi günü yaşanan olaylar ardından daha önceden Hatboyunda bulunan işletmenin ruhsatını iptal eden Tepebaşı Belediyesi harekete geçti ve alanı boşalttı. Alanda geçtiğimiz yıl yaşanan olumsuz görüntüler hemen yaşanmaya başladı.

Tüm kış boyunca sahipsiz olan alanla ilgili temizlikler yapılmadı, bu alanda bulunan neredeyse tüm malzeme zarar gördü tahrip edildi ve çalındı. Bu konuda da uzun süre tartışmalar yaşandı Tepebaşı Belediyesinn temizlik işlerini neden yapmadığı sorgulandı. Tepebaşı Belediyesi bölgeyi bize verin yapalım derken bölge ihaleye verildi ve ihaleyi alan firma bölgenin tüm bakım ve güvenlik gibi işlerini yapmaya başladı. Ancak alandaki bazı noktalara yerleştirilen ve yürüyüş yolunu da kapattan alanlar tepki çekmeye başladı. Cumartesi günü yaşanan olaylarda bununla ilgili yaşandı.

Yaklaşık 10 gün önce Büyükşehir Belediyesi bu alandaki işgaliye konusunda uyarıda bulunduğu Tepebaşı Belediyesinin işlem yapmasını istediğini ifade eden bir açıklama yapmıştı. Açıklama sonrasında başka bir konu kamuoyuna yansımazken Cumartesi günü işletmeciler ile Büyükşehir Belediye başkanı arasında yaşanan olay sonrası gözler bu alana çevrildi.

İşletmecinin avukatı buradaki ruhsatlarının iptal edildiğini ve bu durumun durdurulması için YARGI yoluna gittiklerini ve davanın sürdüğünü açıkladı. Ancak Tepebaşı Belediyesi harekete geçerek alandaki masa sandalyeler kaldırıldı.

Yine görüşlerini aldığımız bölgenin işletmecinin yiğeni, bu alanı 30 bin liraya kiraladıklarını ve özel güvenlik bile çalıştırdıklarını ifade etti.

Hemen yaşanan olaylar sonrasında ise bölgedeki sıkıntı konusunda bir vatandaş tarafından gönderilen görüntüler bölgenin yine Şehir Maganlarının insafına bırakıldığını gösterir nitelikte..Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar