20 Temmuz 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Estramda Maaş Sıkıntısında Sonra İŞTEN ÇIKARMALAR

Uzun süredir gündeme gelen Estram Güvenlik görevlilerinin yaşadığı maaş sorunu konusunda çözüm üretilemiyor. Sürekli aynı konuda mağdur olduğunu ifade eden çalışanlar maaşların zamanında yatmamasından dolayı mağdur olduklarını ifade ediyorlar.

Ancak dün gelen bilgilere göre Estram da "14 bilet kontrolcu işten çıkarıldı"

İlk olarak Estram batıyor şeklinde çıkan haberler sonrasında yaşanan bu durumların artması Estram ile ilgili vatandaşların kafasında soru işaretleri oluşturuyor.

Geçtiğimiz gün yine 2 Eylül gazetesinde de yer alan haberde "Estram’a çalışan yaklaşık 160 özel güvenlikçi ve temizlik işçisinin maaşlarını alamaması yine gündemde" denilmişti.

Bir gün sonra ise bize ulaşan bir çalışan işten çıkarmalar konusunda bilgi verdi. Çalışanın verdiği mesajlar aynen şöyle:


Ben estramda güvenlik gorevlisiyim yeri geldiğinde bize sahip çıktığınız için teşekkür ederim. Evet maalesef yine maaş alamıyoruz bugün 14 bilet kontrolcu işten çıkarıldı. Bunlarda ne din ne iman var herkesin elektrik doğalgaz kira parası var günde 300 bin yolcu taşıyoruz diye hava yapmasını biliyorlar peki bu paralar nereye gidiyor bu kurumu denetleyen biri yokmu. Biz hakkımızı nasıl savunacagiz

Çoğunun elektriği kesildi. Ev sahipleriyle sorun yasiyor. Çoğunun cebinde simit almaya parası yok ben ve bir çok arkadaşım evli çocuğu var çocuğuna bi sakız alacak durumda olan var Allah kimseyi bu duruma düşürmesin çok acı bi durum ama bizim yöneticiler bizim maasimizin 2 3 katı maaş alıyor ve gününde alıyor. Bize bi tane sahip çıkan yok.

Sakız alamayacak durumda olan olacaktı sinirden bile yanlış yazıyorum

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar