12 Aralık 2017 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Hat Boyundaki Büfeler Tepebaşı Belediyesi Tarafından Mühürlendi

Geçtiğimiz Cumartesi günü yaşanan olaylar sonrasında daha önce ruhsatı iptal edilen büfeler kapatıldı. Yaşanan olaylar sonrasında işyeri sahibinin avukatı tarafından yapılan açıklamada büfeler ile ilgili olarak Tepebaşı Belediyesi tarafından ruhsatların iptal edildiği buna karşılık Yürütmeyi Durdurma için mahkemeye başvurulduğu ve davanın devam ettiği bilgisi verilmişti.  Ancak dün bir gelişme yaşanarak bu büfeler kapatıldı. Mühürleme işlemi ile ilgili Tepebaşı Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

Bir süredir Eskişehir gündeminde yer alan Hat Boyu Caddesi üzerindeki büfelerin ruhsatları, Tepebaşı Belediyesi tarafından iptal edilmiş ve büfeler mühürlenmiştir.

Söz konusu büfelerin ruhsatları, açma ruhsatlarındaki koşullara uygun hareket edilmediği ve ruhsat hilafına aykırı işlemlerin kaldırılmadığının tespit edilmesi ile 9 bin 207 Sayılı İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmeliğin 13. maddesi gereği iptal edilmiştir.

Tepebaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, İl Emniyet Müdürlüğü’nden de alınan güvenlik desteği eşliğinde söz konusu büfeleri mühürlemiştir.



Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri