20 Temmuz 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Hatboyu Yine Kaderine mi Terk Edilecek

Hatboyunda geçtiğimiz cumartesi günü yaşanan olaylar sonrasında Tepebaşı Belediyesi dün harekete geçerek buradaki bulunan işletmeyi mühürledi. Yaşanan gelişmelerden haberdar olmayan vatandaşlar ise hatboyundaki karanlık ve sessizlik sonrasında ne olup bittiğini anlayamadılar.

Büyükşehir Belediyesinin bölgedeki yaşanan işgaliye konusundaki uyarısı sonrasında harekete geçen Tepebaşı Belediyesi işletmenin ruhsatını iptal etti. İşletme sahibinin temsilcisinin yaptığı açıklamada ise bu gelişme sonrasında itiraz hakkını kullanarak yürütmenin durdudurulması için mahkemeye başvuruldu. Ancak geçtiğimiz cumartesi günü işletmeci ve Büyükşehir Belediyesi başkanının arasında yaşanan olay sonrasında Tepebaşı Belediyesi harekete geçerek iş yerlerini mühürledi.

Akşam saatlerinde mühürlenen büfeler kapalı olduğu için alanda sessizlik hakimdi. Sessiz ve karanlık hatboyunu geçtiğimiz yılda hatırlayan ve aynı manzarayla karşılaşan vatandaşlar hatboyunda yine aynı süreçmi yaşanacak diye düşünmeye başladılar.

Geçtiğimiz yaz sonunda tamamlanan hatboyundaki alan temizlik konusunda hizmet alınmadığı gibi bölgedeki malzemeler zarar görmüş ve bir bölümü de çalınmıştı.  Bölgedeki temizlik çalışmaları yapılmaması ile ortaya çıkan görüntüden vatandaşların rahatsız olmasıyla ortaya çıkan KİM TEMİZLEYECEK tartışmalarında Tepebaşı Belediyesi bölgenin kendine ait olmadığını ifade etmiş ve temizlik yapmak için bölgenin kendilerine verilmesini istemişlerdi. En son bölgenin ihale ile işletmeye açılmasından sonra bölgedeki sıkıntılar son bulmuş ancak yaz aylarının gelmesi ile yürüyüş alanındaki sandallelerin yürüyüşü engellemesi nedeniyle tepki çekmişti.

İşletme ile yaşanan sıkıntıların sonrasında bölgede tekrar karanlık ve sessizlik hakim olması vatandaşları tekrar aynı şeyler yaşanacak mı diye tedirgin etti. İlk günden hatboyu karanlık ve sessizdi. Yine gecenin ilerleyen saatlerinde çöpler hala alınmamış duruyordu.

Bölgenin akıbeti konusunda hiç bir kurumdan yapılmış bir açıklama bulunmuyor.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar