22 Temmuz 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

GÜVENLİKÇİLERİN MAAŞLARI ÖDENMİYOR

GÜVENLİKÇİLERİN MAAŞLARI ÖDENMİYOR
  • 5 Ağustos 2017 Cumartesi
  • 3878 kez okundu

Estram da çalışan güvenlik görevlilerin maaşları ödenmiyor, en son Mayıs ayının 26 sında maaşlarını alan Estram güvenlikçilerini maaşlarını alamadıkları için çok mağdur olduklarını ve son olarak Ağustos ayının 3 ünde 750-1000 tl arası yarım maaş yatırıldıklarını söylediler.

Estramın Akdeniz güvenlik şirketine 4 milyon tl borcu olduğundan dolayı Şirkette güvenlikçilere maaş ödemesi yapmıyor iş böyle olunca çalışan güvenlikçiler evlerine para götüremiyor su ekmek parası bile kalmadığını bakkalların bile veresiye verdiği dönemde biz ev nasıl ekmek su alabiliriz bundan kimin haberi var kimin umrunda diyerek mağduriyetlerini anlatmadıkları çalmadıkları kapı kalmamış fakat iş iki şirket arasındaki alacak verecek yüzünden Estram güvenlikçileri zor günler geçiriyor. İçlerinde nafaka bile ödeyenler şuanda nafaka borçlarını ödeyemediği için hapse girme tehlikesiyle karşı karşıya, Estramın aylık Akdeniz şirketine 600-700 milyar ödemesi gerekirken Estram aylık yaklaşık 240-300  milyar ödediği için şirkette güvenlikçilere maaşlarını yatırmıyor ya da 2 ayda bir yarım maaş veriyor bunun Eylül ayına kadar böyle devam edeceği söyleniyor bu da güvenlikçileri kara kara düşündürüyor. Ohal kapsamında olduğumun için hakkımızı arayamıyor eylem yapamıyoruz Ohal de Estramda Akdeniz şirketide bizi mağdur ediyor böyle olunca bizim derdimizi kimse dinlemiyor çözüm bulmuyorlar topu hepsi biribirine atıyor ve suçlu biz oluyoruz. 31 Temmuz da Estram 14 kontrol görevlisini işten çıkardı kimsenin haberi yok gündeme bile gelmedi diye isyan eden güvenlik görevlileri bizim bu mağduriyetimizi giderecek kimse yok sahipsiz ortada kaldık diye isyan ediyorlar. Yarın bizimde işten atılmamız söz konusu alacağımız maaşlarımızdan dolayı çünkü kimsenin dayanacak gücü kalmadı gırtlağımıza kadar borç içindeyiz alacaklılar sıraya girdi ve canımızdan başka verecek bir şeyimiz yok diye yetkililerin biran önce borçlarını ödeyerek bizim bu mağduriyetimizi gidersinler diye kamu oyuna seslendiler. Umarız güvenlikçilerin maaşlarını ödeme konusunda Estram ve akdeniz şirketi anlaşır biran önce maaşlarını alıp normal huzurlu hayatlarına geri dönerler Yılmaz büyükerşen hocaya burada çok iş düşüyor devreye girmesi gerektiği düşünülüyor.


HABER : MEHMET ÖMÜRLÜGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar