18 Aralık 2017 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TCDD:"Hat Boyu İhalesi Yasalara Uygundur"

TCDD:"Hat Boyu İhalesi Yasalara Uygundur"
  • 5 Ağustos 2017 Cumartesi
  • 2513 kez okundu

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e yapılan menfur saldırı ile basında yer alan haberlerle ve yapılan ihale süreci ile ilgili flaş bir açıklama yaptı.

Eskişehir’de Teşekkülümüzün mülkiyetinde bulunan alanda 29 Temmuz 2017 tarihinde Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Sayın Yılmaz BÜYÜKERŞEN’e yapılan menfur saldırı ile basında yer alan haber ve yorumlarla ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

Söz konusu olayın hemen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN başta olmak üzere Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN, Sayın BÜYÜKERŞEN’i arayarak geçmiş olsun dileklerini iletmişlerdir. TCDD ailesi olarak, biz de Sayın BÜYÜKERŞEN’e yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor, üzüntülerimizi öncelikle ifade ediyoruz.

1-Teşekkülümüzce Eskişehir’de uygulamaya konulan Peyzaj Düzenlemesi Projesi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile yapılan protokol çerçevesinde yürütülmüştür.

2-Protokol kapsamına uygun olarak, Eskişehir Kültür Varlıkları Koruma Kurulundan izin alınmıştır.

3-Söz konusu alanda 5 adet büfenin işletilmesi, peyzaj düzenlemesi yapılan tesisin bakım, onarım, güvenlik ve temizlik işlerinin yapılması maksadıyla 3 kez ihale yapılmıştır. İstekli çıkmadığı için 4. kez yapılan ihalede en yüksek teklifi veren Meşelik Bahçe Gıda İnş. Org. ve Tem. San. Ltd. Şti. ihaleyi kazanmıştır.

4--İhaleye katılanlarla ilgili  “Adli Sicil Kaydı Yoktur” belgesinin yanı sıra güvenlik makamlarından terör örgütü bağlantılarının bulunmadığı bilgisi alınmıştır.

5-İhaleyi kazanan firmaya Eskişehir Tepebaşı Belediyesinden “İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı” verilmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri