20 Temmuz 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Büyükdere Mahallesi inşaat alanı gibi

Büyükdere Mahallesi inşaat alanı gibi
  • 5 Ağustos 2017 Cumartesi
  • 3604 kez okundu

Büyükşehir ve Odunpzarı Belediyeleri ile bir internet dağıtım firmasının şehirdeki kazı çalışmaları tam gaz sürüyor. Doktor Sadık Ahmet Caddesi üzerinde başlatılan kaldırım ve tretuvar çalışmaları  Ali Çetinkaya Caddesi üzerinde devam ediyor. Doktor Sadık Ahmet Caddesi’nde yaklaşık 3 ay önce internet için fiber kablo döşeme çalışmaları nedeniyle kaldırımda kazı çalışmaları olmuştu. Şimdi o çalışmalar Ali Çetinkaya  Caddesi’ne de sıçradı. Bölge neredeyse 20 gündür inşaat alanı gibi daha da biteceğe benzemiyor. Kaldırımlar sökülüyor, yerine asfalt kaldırımlar yapılıyor. Yollar da yine ince bir hat halinde kazılarak içine fiber kablo hattı döşeniyor. Kullanılacak inşaat malzemeleri de doğal olarak yollara, dökülüp oradan alınıp gerekli yerlere seriliyor. Durum böyle olunca araçlar için de zor oluyor. Trafik akışı güçleşiyor. Bölge sakinlerinin temennisi çalışmaların en kısa sürede tamamlanması.

DOĞALGAZ BORUSU DELİNMİŞ FACİADAN DÖNÜLMÜŞ!
Bu arada aldığım duyumlara göre, bu çalışmalar sırasında Ali Çetinkaya Caddesi’nden geçen doğalgaz borusu da bir iş makinesi tarafından delinmiş. Geçtiğimiz Pazar günü sabah saat 10.00 sıralarında yaşanan olayda bölge sakinleri, gaz kaçağının çıkardığı sese uyanmış. Bir de bakmışlar ortalıkta doğalgaz kokusu. Büyük şans… Patlama ya da yangın çıkmadan Esgaz ekipleri müdahale etmiş. Kaçağı önlemişler. Bu tarz inşaat çalışmalarında farklı boru hatlarının zarar görmesi muhtemeldir. Ancak doğalgaz borusu varsa bence ayrıca bir dikkat edilmeli ve o çalışma sırasında olası bir, patlama, yangın gibi felaketlerin önüne geçmek için, itfaiye ve Esgaz ekipleri hazır bulundurulmalı.  Yetkililer ne düşünür bilmem ama işin sağlıklı yapılması için böyle olması gerekir diye düşünüyorum.

Mehmet Önel
2eylul.com.trGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar