22 Temmuz 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Bu Fiber İşi Daha Çok Baş Ağrıtacak: FİBER KABLOLAR RÖGARI TIKAMIŞ!

Eskişehirde bir kaç yıldır devam eden fiber kablolama çalışması Eskişehirlilerin hayatına katacaklarından çok şu zamana kadar neden olduğu sıkıntılarla gündemden düşmüyor.

Kentte aynı anda devam eden farklı firmalara ait çalışmalarında bu çalışmalardan bağımsız devam etmesi ise NEDEN HEPSİ TEK BİR YERİ KULLANMIYOR sorusunu akıllara getiriyor.

Fiber kablolama çalışmaları nedeniyle İstiklal Mahallesindeki üst yapı çalışması yapılan 7 sokaktaki çalışka 7 ay sürdü. Odunpazarı Belediyesi Başkanı Kazım Kurt çalışmaların uzun sürmesinin nedenleri arasında bu fiber çalışmaları saydı.

Çalışmaların yapıldığı yerlerde elektrik hatları koptu, su boruları patladı, telefonlar kesildi, doğalgaz boruları patladı. Tamir edilmeyen yerlerde araçlar zarar gördü. Çalışmalar sırasında trafik sorunu yaşandı, vatandaş birbirine düştü.

Say say bitmeyen bu aksaklıklara yeni bir SORUN DAHA EKLENDİ.. Pes artık dedirtecek cinsten bir sıkıntının altından da fiber çıkması şaşırttı.

Vatandaşlar merak ediyor.. Bu çalışmaları neden denetlemiyorlar, çalışmalar nasıl planlanıyor, çalışmaların neden olduğu sıkıntılardan dolayı mağdur olanlar haklarını nasıl arayacak? Tüm bunların hepsi muamma.

Haberturkte yayınlanan bir röportajda fiber çalışmalar hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen çok yüzeysel bir bilgi vermişti.


  

FİBER KABLOLAR RÖGARI TIKAMIŞ!

Gökmeydan’da tıkanan rögara müdahale eden ESKİ ekipleri süprizle karşılaştı. Rögar fiber kablolarla kapanmış, beton da atılmış!

Can HACIOĞLU - Olay yerine gelen ESKİ ekipleri iki süpriz bekliyordu. İlk süpriz logarın yanına park eden bir otomobildi. Otomobil sürücüsü trafik etipleri tarafından telefonla aranmasına karşın, önce bu kişiye ulaşılamadı. Sonrasında ESKİ'den gelen ekipler üç saat kadar bekledikten sonra, otomobilin sahibi bulunabildi.. Yapılan çalışma sonrasında görevli ekiptekiler, rögarın, yağmur oluğunun tıkanmasının nedeninin fiber internet kabloları olabileceğinden kuşkulandılar. Kazı çalışması yapıldı. Şaşırtıcı durum ortaya çıktı. Yağmur oluğunun önü tümüyle fiber kablolar ile kapatılmış ve beton atılmıştı. Çevredeki vatandaşlar ise gerek yağmur ızgarasının yanına aracını parkeden kişiye, gerekse internet firması ekiplerinin yaptığı yanlış işe tepki gösterdiler. Şehrin her yeri böyle olması halinde, kış mevsiminde çok sorun yaşanacağı dile getirildi.

2eylul.com.trGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar